neapykanta

Politikos įtaka visuomenės pozicijai apie LGBTQ+. Kaip formuojama nuomonė?

Visuomenės požiūris į LGBTQ+ bendruomenę per pastaruosius dešimtmečius sparčiai keitėsi. Daugelyje Vakarų šalių LGBTQ+ asmenų teisės tapo svarbia politinės darbotvarkės dalimi, o viešos diskusijos šia tema intensyvesnės. Tačiau nuomonių kaitą lemia ne tik asmeniniai žmonių įsitikinimai ar socialinė aplinka, bet ir politikų veikla bei jų deklaruojami siekiai. Politikai gali ženkliai paveikti visuomenės požiūrį į LGBTQ+ bendruomenę, siūlydami įstatymus, formuodami viešąją nuomonę, skatindami pagarbą arba priešingai – neapykantą.

Skaitytojo laiškas: „Kada atsibusite? Seksualinė orientacija nėra pasirenkama“

Viešojoje erdvėje dažnai yra kuriama klaidinga nuomonė neva seksualinė orientacija yra mada, taigi ją galima pasirinkti. GayLine.LT redakciją pasiekė Mindaugo laiškas, kuriame jis dar kartą primena, jog tai netiesa bei kviečia visus investuoti į bendrumo paieškas, o ne skatinti viską griaunančią neapykantą.

Australijos olimpietis sulaukė neapykantos lavinos vien už savo vaikino pabučiavimą

Australijos alpinistas Campbell Harrison buvo užsipultas, kad po kovos, sužinojęs varžybų rezultatus, viešai pabučiavo savo mylimąjį. Į neapykantos komentarus sureagavo ir pats sportininkas sakydamas, kad ne LGBTQ+ žmonės, o fanatikai turėtų jaustis nepageidaujami sporte.

Skaitytojo laiškas visuomenei: kodėl jums taip rūpi su kuo ir kaip gėjai mylisi?

Peržvelgus neapykantos kupinus komentarus viešojoje erdvėje pastebėsite, kad daugelis žmonių stengiasi pažeminti gėjus kalbėdami apie būdus kaip jie mylisi. GayLine.LT redakcijai atsiųstame laiške homoseksualus vyras klausia – kodėl visuomenei taip svarbu kas vyksta dviejų žmonių miegamajame?

Ir vėl prie Seimo sudeginta LGBTQ+ vėliava. Ar tai teisėta?

Šiandien prie Lietuvos Respublikos Seimo liūdnai pagarsėjęs Raimondas Šimaitis surengė protesto akciją prieš civilinės partnerystės įstatymą ir sudegino LGBTQ+ vėliavą. Vaivorykštės vėliavos sunaikinimo veiksmus minėtas asmuo atliko jau antrą kartą. Viešojoje erdvėje kilus diskusijai dėl šių veiksmų GayLine.LT pateikia atsakymus kada vėliavų deginimas gali būti vertinamas kaip pažeidimas, o kada ne.

Straipsnis apie dviejų vyrų meilę įsiutino brolį. Teismas skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimą

Tado ir Arijaus interviu Delfi portalui, kuriame vyrai pasakojo apie savo šeimą, neliko nepastebėtas vieno iš vaikinų brolio. Praeityje teistas ir bausmę atlikęs brolis ėmėsi grasinti savo atrimtajam bei jo draugui. Pora kreipėsi į policiją, buvo atliktas tyrimas ir teismas paskelbė nuosprendį.

Rusijoje platinamas trumpas įrašas iš Vilnius Pride. Tapo propagandos įrankiu

Rusijoje neapykanta LGBTQ+ bendruomenės atstovams yra Kremliaus politikos dalis. Propaganda čia pasinaudoja visomis galimybėmis parodyti, kad ir vakarų šalyse dalis visuomenė nepritaria neva per prievartą brukamoms vertybėms. Šiuo metu Rusijoje platinamas įrašas, tikėtina iš Vilniaus Pride.