Aleksandro Makedoniečio bučinys su vyru „Netflix“ seriale sukėlė audrą Graikijoje

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Aleksandro Makedoniečio bučinys su vyru „Netflix“ seriale sukėlė audrą Graikijoje

Ant, 02/27/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Konservatyvius politikus kone ištiko širdies smūgis kai jie pamatė internete plintančius vaizdus iš „Netflix“ serialo. Jame parodyti Aleksandro Makedoniečio santykiai su vyru. Nepaisydami jau seniai atliktų mokslininkų tyrimų, jie ėmėsi aiškinti, kad tai „istoriniai netikslumai“.

Pirmoje „Alexander: The Making of a God“ serijoje Aleksandras Didysis pasidalijo bučiniu su vienu iš savo generolų Hefaistonu, rašo „The Guardian“.

Bučinio aptarimas persikėlė ir į Graikijos parlamentą. Dimitris Natsiou, kraštutinių dešiniųjų krikščionių ortodoksų partijos „Niki“ vadovas parlamentarams sakė, kad toks vaizdas yra „apgailėtinas, nepriimtinas ir neturi nieko bendro su istorija“.

Politikas teigė, kad seriale bandoma „nesąmoningai perteikti mintį, kad homoseksualumas buvo priimtinas senovėje, o tam nėra jokio pagrindo“. Tai jis pareiškė klausdamas Graikijos kultūros ministrės Linos Mendoni ar ji ketina imtis kokių nors veiksmų prieš „Netflix“.

Ministrė atsakė, kad seriale yra „apsuptas istorinių netikslumų, demonstruojamas režisieriaus aplaidumas“.

Iš tiesų turimi istoriniai duomenys rodo, kad Aleksandras buvo vedęs tris kartus ir susilaukė mažiausiai vieno vaiko. Yra daugybė įrodymų, rodančių jo meilę Hephaestionui. Pats Aristotelis juos abu apibūdino kaip „vieną sielą, gyvenančią dviejuose kūnuose“.

Nors dauguma rašytinių pasakojimų apie vyrų santykius buvo paskelbti praėjus šimtmečiams po Aleksandro mirties, o dėl tikslaus jų santykių pobūdžio diskutuojama, abu vaikystės draugai amžininkų lyginti su graikų mitologiniu herojumi Achilu ir jo meilužiu Patroklu.

Tos pačios lyties santykiai taip pat buvo dažni senovės Graikijoje. Daugelis jų buvo susiję su amžiaus ir galios aspektais, pavyzdžiui tarp studentų ir mentorių.

Kultūros ministerija nesiims veiksmų prieš „Netflix“, nes ji „nevykdo cenzūros“. „Akivaizdu, kad menininkų įkvėpimas, asmeninė interpretacija ir asmenų sprendimas negali būti nei reguliuojami, nei kontroliuojami, nei teismų valdomi, nei į juos įtraukiami“, – sakė Graikijos kultūros ministrė.