Ingrida Šimonytė sukritikavo Rusijos vykdomą susidorojimą su LGBTQ+ žmonėmis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ingrida Šimonytė sukritikavo Rusijos vykdomą susidorojimą su LGBTQ+ žmonėmis

Sek, 12/10/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Rusijos Aukščiausiam Teismui uždraudus neegzistuojantį „tarptautinį LGBT judėjimą“, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad Lietuva turi eiti priešinga kryptimi nei Kremlius. Ji teigia, kad pagarba visiems žmonėms turi tapti mūsų šalies politikos ir kasdienybės pagrindu.

Duodama interviu LRT radijo laidai Ingrida Šimonytė pastebėjo, jog homofobinė retorika vis intensyviau sklinda iš rytų.

„Dabar jau sklinda tiesiog pavojingai, kaip tam tikras pasaulėžiūros, vienintelės tiesos ir vienintelio teisingo požiūrio į tradicines vertybes ir krikščionybę simbolis. Ir tai yra labai pavojinga, nes iš esmės tai yra tas naratyvas, kurį konstruoja Kremliuje Putinas“, - sakė ji.

Premjerė iš karto pateikė pavyzdį - neseniai priimtą Rusijos Aukščiausiojo Teismo sprendimą, kuriuo „tarptautinis LGBT judėjimas“ pripažintas ekstremistiniu ir uždraustas. Po šio sprendimo iš karto vykdyti reidai LGBTQ+ žmonių susibūrimo vietose.

„Paskelbti neegzistuojančią pasaulyje tarptautinė LGBT organizaciją, kurios iš vis nėra, kažkokia ten ekstreminstine ar teroristine organizacija, tai būtų tas pats kas kairiarankius, ar žaliaakius, ilgaplaukius paskelbti teroristine organizacija. Akivaizdu, kad tai yra kova suteikiant visuomenei priešą. Manau iš savo pusės turime žengti priešinga kryptimi“, - mintimis dalinosi politikė.

Ji sakė, kad dės visas pastangas kurti įtraukią visuomenę, kur kiekvienas žmogus yra vertinamas. „Ir aš tikrai kol galėsiu, kol dirbsiu nenuleisiu rankų įtikinėti savo kolegas, kad tie kurie mato pasaulį mato ne dogmatiškai, kurie mato žmogų kitame žmoguje, dievo atvaizdą kitame žmoguje, net jie laiko save labai giliai tikinčiais žmonėmis iš pagarbos kitam žmogui tikrai turėtų palaikyti galimybę žmonėms oriai gyventi“, - teigė I. Šimonytė.