Teismas nusprendė - būti gėjumi Rusijoje nelegalu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Teismas nusprendė - būti gėjumi Rusijoje nelegalu

Ket, 11/30/2023 - 16:54
Kategorija:
0 komentarų

Rusijos Aukščiausiasis Teismas uždraudė „tarptautinį LGBT judėjimą“. Kaip tai konkrečiai paveiks LGBTQ+ žmones Rusijoje dar nėra aišku. Akivaizdu tik tai, jog šis sprendimas Kremliui taps įrankiu susidoroti tiek su bendruomenės nariais, tiek su politiniais priešininkais melagingai apkaltinant juos priklausant LGBTQ+.

Teisėjas nusprendė, kad „tarptautinis LGBT visuomeninis judėjimas ir jo padaliniai“ yra ekstremistiniai, ir paskelbė „draudimą vykdyti veiklą Rusijos teritorijoje“, praneša AFP.

Teismo posėdis vyko už uždarų durų, nedalyvaujant gynybai. Pirmiausia sprendimas palies visas nevyriausybines organizacijas, kurios kovoja už žmogaus teises.

Nuo šiol „ekstremisto“ etiketė gali būti pritaikyta bet kuriam Rusijoje gyvenančiam gėjui, lesbietei, transseksualui ar queer žmogui. Tokiems asmenims gresia kelerių metų įkalinimo bausmė.

„Valdžios institucijos galėtų pradėti kelti baudžiamąsias bylas prieš visuomenės veikėjus ir aktyvistus, kad sukurtų baimės atmosferą“, – sakė Pervy Otdel advokatas Maksim Oleničev, padedantis represijų aukoms Rusijoje.

Šis teismo sprendimas priimtas po to kai Rusijos Teisingumo ministerijai nusprendė kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą dėl šio klausimo.

Tai nėra pirmas Rusijos išpuolis prieš LGBTQ+ bendruomenę. Nuo liepos 1 dienos Rusijos neuropsichiatrinėse ambulatorijose ir poliklinikose esančiuose seksologų kabinetuose gydytojai pradėjo teikti gydymo paslaugas LGBTQ+ žmonėms, nors seniai žinoma, jog seksualinė orientacija nėra liga.

Praėjusiais metais Rusija nusprendė, kad uždraus viešai kalbėti, rašyti ar rodyti vaizdus apie LGBTQ+ žmones. To nepaisantys baudžiami piniginėmis baudomis.

Dar ankščiau Putinas ir ortodoksų bažnyčios vadovas teisino įsiveržimą į Ukrainą noru išvaduoti žmonės nuo LGBTQ+ ideologijos.