Teismas

Kilo reali grėsmė, kad santuokos lygybė JAV gali būti atšaukta

Aukščiausiojo teismo teisėjas Clarence Thomas pareiškė, kad reikia peržiūrėti ir panaikinti sprendimus, kuriais buvo panaikinti valstybės apribojimai kontracepcijai, privačiam seksui ir tos pačios lyties asmenų santuokoms, sakydamas, kad jie yra „akivaizdžiai klaidingi“.

Teismo sprendimas Japonijoje daužo LGBTQ+ lygiateisiškumo viltis

Vakarų Japonijos Osakos apygardos teismas atmetė trijų tos pačios lyties porų argumentus, kad draudimas jiems tuoktis prieštarauja šalies Konstitucijai, skelbia TV3. Šis sprendimas yra visiškai priešingas nei kito teismo, kuris buvo konstatavęs priešingai.

Prieglobsčio prašančio gėjaus kova gyventi - pirmas laimėjimas teisme

„LGBT asmenys taip pat susiduria su didele stigma, smurtu ir diskriminacija iš savo šeimų, bendruomenių ir vyriausybės. Prie LGBT persekiojimo prisideda ne tik policijos pajėgos, bet ir Kamerūno slaptieji daliniai, kurie areštuoja, grasina ir prievartauja LGBT asmenis. Daugybė LGBT socialinei grupei priklausančių asmenų yra priversti kęsti sisteminį spaudimą bei fizinius kankinimus“, – apie tai, kas vyksta jo tėvynėje, skunde teismui dėstė kamerūnietis, rašo Delfi.

Biržiečiui nepavyko sušvelninti bausmės už homoseksualių asmenų niekinima

2019 m. birželį po įkeltu vaizdo įrašu vyras parašė komentarą: „Galetu valdzia isleist istatima naikinti juos, bet kur tau, patis valdzioje tokie“.

Biržų teisėjai 2022 m. vasarį Vytautą J. pripažino kaltu tik dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę. Vyrui paskirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė, kurią jis turi atlikti namuose. Palikti namus leista tik tokiu atveju, jei tai susiję su darbu. Tokia švelni bausmė buvo paskirta, nes jis buvo išteisintas dėl raginimo fiziškai smurtauti ar susidoroti su homoseksualiais žmonėmis.

Teismas nusprendė leisti trans vaikinui naudotis berniukų tualetu

Kartais sunku sveiku protu suvokti ką tenka iškęsti trans žmonėms. Jungtinėse Amerikos Valstijose tenka bylinėtis net dėl teisės patekti į tualetą. Metroweekly praneša, kad visiškai neseniai JAV apygardos teisėja Tanya Walton Pratt priėmė sprendimą, kad Indianos mokykla negali drausti trans septintokui patekti į berniukų tualetą.

Po 34 metų pasivijęs teisingumas - už gėjaus nužudymą 12 metų kalėjimo

Australijos teismas nuteisė vyrą kalėti 12 metų už 1988 metais įvykdytą JAV matematiko Scott Johnson nužudymą, praneša Metroweekly. 1988 metų gruodį nuogos aukos kūnas buvo aptiktas tarp uolų. Iš šios vietos atsiveria vaizdas į paplūdimį Sidnėjaus priemiestyje. Jo drabužiai buvo rasti tvarkingai sulankstyti uolos viršuje.

Rusija likvidavo LGBTQ+ žmonių gyvybes gelbėjusią organizaciją

Balandžio 21 d. Kuibyševo apygardos teismo teisėja Tatjana Kuzovkina nusprendė likviduoti LGBTQ+ teisių labdaros organizaciją „Sphere“. Rusijos teisingumo ministerijai teigė, kad gyvybes gelbstinti organizacija vykdo „politinę veiklą“.

Gėjų pornografijos filmų kūrėjas suimtas už dalyvavimą šturmuojant Kapitolijų

Suaugusiesiems skirtų filmų kūrėjas Steven Miles buvo suimtas antradienį įtariant, kad jis dalyvavo 2021 m. sausio 6 d. vykusiame Kapitolijaus šturme, praneša Advocate. Per Kapitolijaus šturmą žuvo penki žmonės, dešimtys policijos pareigūnų buvo sužeisti.