Du kartus Rusiją Eurovizijoje atstovavusio dainininko klipe teismas įžvelgė gėjų propagandą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Du kartus Rusiją Eurovizijoje atstovavusio dainininko klipe teismas įžvelgė gėjų propagandą

Sek, 12/03/2023 - 09:15
Kategorija:
0 komentarų

Rusijos teismai nesiliauja stebinę. Šią savaitę televizijos kanalas AIVA buvo nubaustas už tai, kad parodė Rusijai net du kartus Eurovizijoje atstovavusio atlikėjo vaizdo klipą. Nuosprendyje teigiama – kad jame yra gėjų propaganda, nes du vyrai vieną akimirką susikimba rankomis.

Sergejus Lazarevas net du kartus iškovojo teisę atstovauti Rusijai Eurovizijos konkurse - 2016 ir 2019 metais. Beje, jis puikiai pasirodė ir pelnė žiūrovų, bei komisijos simpatijas. Dėl to abu kartus laimėjo trečią vietą.

Sankt Peterburgo teismas penktadienį priėmė nuosprendį, dėl AIVA parodyto klipo, rašo BNS. Dėl to, kad jame susikimbama rankomis, kurios, anot teismo, priklauso „dviem skirtingiems tos pačios lyties žmonėms“  - televizijos kanalui skirta bausmė.

„Teismas skyrė 500 000 rublių baudą“, – sakoma nutartyje. Tai sudaro apie 5120 eurų.

Tai nėra pirmas kartas kai televizijos kanalams skiriamos baudos už neva vykdomą „gėjų propagandą“. Vasarą Rusijos mobiliojo ryšio ir srautinio perdavimo paslaugų operatorius „Vimpelcom“ buvo nubaustas filmo transliaciją, kuriame kalbama ir apie LGBTQ+ santykius.

Praėjusių metų kovą Rusijos teismas skyrė baudą socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ valdančiai bendrovei „Meta“ už atsisakymą pašalinti LBGTQ+ turinį iš platformų.