Už filmo, kuriame matomi ir LGBTQ+ santykiai, transliaciją – 1 milijono rublių bauda

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Už filmo, kuriame matomi ir LGBTQ+ santykiai, transliaciją – 1 milijono rublių bauda

Sek, 08/20/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Rusijos mobiliojo ryšio ir srautinio perdavimo paslaugų operatorius „Vimpelcom“ trečiadienį buvo nubaustas už tai, kad transliuodamas filmą, kuriame kalbama ir apie LGBTQ+ santykius, nenurodė 18+ amžiaus ribojimo.

Rusija praėjusiais metais sugriežtino įstatymus nukreiptus prieš LGBTQ+ bendruomenę ir įvedė baudas tiems, kurie „propaguoja“ homoseksualumą viešai, internete, filmuose, knygose ar reklamoje. Baudos įvestos prisidengiant „tradicinių vertybių“ apsauga ir kova prieš „vakarų ideologiją“.

„Vimpelcom“ buvo nubaustas 1 milijono rublių (apie 9 720 EUR) bauda už filmo „Mažoji Italija“ transliaciją, kuriame yra kelios LGBTQ+ scenos. Transliacijos metu nebuvo pažymėta, kad filmas skirtas vyresniems nei 18 metų žmonėms, pranešė naujienų agentūra RIA.

„Kinopoisk“, priklausanti technologijų milžinei „Yandex“ (YNDX.O), ir srautinio perdavimo svetainė „Ivi“, pastarosiomis savaitėmis buvo nubausta už tą patį nusižengimą.

„Vimpelcom“ advokatas teigė, kad „Beeline TV“, kurios kanalu transliuotas filmas buvo pasiekiamas tik konkrečių prenumeratorių. „Kiekvienas abonentas žino, ką renkasi ir žiūri, plačios prieigos nėra“, – sakė teisininkas.