filmas

Rugsėjo 8-9 d. - Klaipėda - Queer filmų programa "Neramios būsenos"

Šioje programoje pamatysite filmus, kurie tyrinėja ribas tarp skirtingų būsenų ir sferų. Šie filmai nuo senųjų liaudies pasakų iki technofuturistinių sapnų peizažų mums parodo, kad viskas yra kintama, kad gyvenimo sąvokos yra lanksčios ir nepastovios.

Kiekvienas filmas šiame rinkinyje atsiveria kaip unikalus pasaulis, kuriame tapatybės ir egzistencijos sferos nuolat maišosi ir liejasi tarpusavyje.

Už filmo, kuriame matomi ir LGBTQ+ santykiai, transliaciją – 1 milijono rublių bauda

Rusijos mobiliojo ryšio ir srautinio perdavimo paslaugų operatorius „Vimpelcom“ trečiadienį buvo nubaustas už tai, kad transliuodamas filmą, kuriame kalbama ir apie LGBTQ+ santykius, nenurodė 18+ amžiaus ribojimo.

Europos publikos kino apdovanojimuose triumfavo laisvę būti savimi nagrinėjantis filmas

Europos publikos kino apdovanojimą (LUX) šiemet iškovojo belgų režisierius Lukas Dhont su filmu „Arti“ (Close). Europos Parlamento ir Europos kino akademijos įsteigtas apdovanojimas teikiamas filmui, atskleidžiančiam europinių vertybių universalumą bei kultūrinę žemyno įvairovę.

Vokietijos televizija pristatė dokumentinę apybraižą apie lietuvių kino kūrėją (video)

Gegužės 6-osios vakarą Vokietijos MDR televizijos eteryje pristatyta dokumentinė apybraiža apie kino režisierių Romą Zabarauską, vėliau išplatinta ARD tinklo mediatekoje, kuri prieinama ir Lietuvoje. Penkiolikos minučių reportažas – dalis laidų ciklo „Šiandien Rytuose“, kuris vokiečių žiūrovus pažindina su skirtingomis Rytų Europos asmenybėmis. Romas Zabarauskas, įamžintas Berlyne ir Vilniuje, pristatytas kaip naujos lietuvių kartos atstovas, norintis tobulinti savo tėvynę ir paneigti jos stereotipus Vakaruose.

Balandžio 20 d. - Kaunas - Trumpametražių filmų programa: queer (ne)tikėjimai

Skandalas dėl LGBTQ+ užrašo išraižyto ant medinio klaupto bažnyčioje; šv. Velykų pamokslas per televizorių pas močiutę ir pagoniškasis kiaušinių marginimas; magiškas kiškis mažiesiems ir horoskopai, žadantys sėkmę suaugusiems; budizmas paauglystėj ir gundymasis ayahuasca ceremonijomis ieškant prasmės ir dieviškosios apvaizdos savyje.

𝐎 𝐤𝐮𝐨 (𝐧𝐞)𝐭𝐢𝐤𝐢 𝐪𝐮𝐞𝐞𝐫 𝐛𝐞𝐧𝐝𝐫𝐮𝐨𝐦𝐞𝐧𝐞̇?