Ar saugu nuryti spermą? (N18)
Nuryti, išspjauti ar net neleisti sėklai patekti į burną – keli pasirinkimai, kuriuos turi visi. Tačiau prieš renkantis, reikėtų žinoti kokias pasekmes turi šie pasirinkimai.
Oralinio sekso metu ne vienam žmogui kyla klausimų ką daryti su sėklą. Ar tęsti stimuliaciją burna iki galo ir leisti vyrukui viską užbaigti, o gal tai daryti ranka, kad sėkla nepatektų į burną. Svarbu ir tai, kad tam kam atliekamas oralinis seksas turi žinoti, kad apie artėjančią ejakuliaciją turėtų įspėti. Jei ši situacija nebuvo aptarta iš anksto, žinoma. Atliekančiam oralinį gali būti nemalonu, jei sperma netikėtai pradės veržtis į burną, kai to jis ar ji nenorėjo.
Seniau su sperma buvo susijusių įvairių mitų. Aristotelis teigė, kad egzistuoja ryšys tarp kraujo ir spermos, nes neva sperma buvo gaminama iš kraujo naudojant kūno šilumą. Aristotelis taip pat manė, kad per ankstyvas seksualinės veiklos pradžia gali reikšti spermos ir vaisingumo praradimą.
Papua Naujojoje Gvinėjoje kai kurios bendruomenės mano, kad sperma suteikia lytinį brendimą jaunesniems genties vyrams. Gentys tikėjo, kad vyresnio amžiaus vyrų sperma gali suteikti vyriškumą ir išmintį jaunesniems vyrams, todėl jaunesni vyrai atlikdavo oralinį vyresniesiems, kad gautų jų valdžią ir galias.
Šiais laikas viskas remiasi mokslu. Pradedant nuo to, kad spermos kiekis nereiškia didesnio vaisingumo ir nėra susijęs su vyriškomis galiomis. Ejakuliuojama vidutiniškai apie 3,4 mililitrų spermos, rašo news-medical. Kiekis gali būti įvairus ir daugiausiai siekti 4,99 ml, mažiausiai - 2,3 ml. Įdomu tai, kad net jei vyras ilgai neturėjo sekso – jo spermoje daugėja spermatozoidų, bet spermos kiekis vis tiek bus panašus.
Spermoje taip pat yra daugiau nei 50 skirtingų junginių, įskaitant hormonus, endorfinus, neuromediatorius ir imunosupresantus. Kitos spermoje esančios medžiagos yra: fruktozė, askorbo rūgštis, cinkas, cholesterolis, baltymai, kalcis, chloras, magnis, vitaminas B12, fosforas, natris, kalis, šlapimo ir pieno rūgštys, azotas ir kt.
Nyderlanduose atliko tyrimo metu, kuriame dalyvavo moterys, užsiimančios oraliniu seksu ir nurijusios spermą, mokslininkai nustatė, kad spermos nurijimas buvo susijęs su mažesne preeklampsijos rizika. Viena iš hipotezių yra ta, kad spermoje esančios medžiagos pritaiko motinos imuninę sistemą taip, kad ji priimtų svetimus baltymus, esančius spermoje. Tai palaiko žemą kraujospūdį ir taip sumažina preeklampsijos riziką.
Tyrimai taip pat parodė, kad kai kurios moterys yra nevaisingos arba persileidžia dėl antikūnų, kurie sunaikina jų partnerio spermoje esančius baltymus ar antigenus. Oralinis seksas ir partnerio spermos nurijimas gali padėti padaryti nėštumą saugesnį ir sėkmingesnį, nes moteris praryja savo partnerio antigenus.
Sperma gali turėti ir keletą virusų, kurie gali būti perduodami per užsikrėtusio žmogaus kūno skysčius. Viena iš rizikų, nors ir nedidelė – užsikrėsti žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV). Tikimybė padidėja, jei atliekantis oralinį žmogus turi dantenų uždegimą, mažų žaizdelių burnoje ar kraujuojančias dantenas. Taip pat galima užsikrėsti hepatitu B ir C, chlamidijomis, herpesu ir gonorėja.
Prieš užsiimdami nesaugiais lytiniais santykiais, įskaitant oralinį, būtinai pasikalbėkite apie tai, kada paskutinį kartą buvo tikrintasi dėl lytiškai plintančių ligų.
Ne mažesnė rizika kyla dėl žmogaus papilomos viruso. Šis virusas gali sukelti gimdos kaklelio vėžį, išangės vėžį, karpas.
Svarbu paminėti, kad jei net neprarysite spermos – oralinio sekso metu, kai nenaudojamas prezervatyvas, galite užsikrėsti išvardintomis ligomis. Todėl ar spermą nuryti ar išspjauti, ar neleisti jai patekti į burną – sprendžiate tik jūs. Turite įvertinti įvairias rizikas, bet kartu daryti tai, kas jums teikia malonumo. Jei ryti nemalonu, tikrai nereikia aukotis dėl partnerio – seksas turi būti malonus jums abiems.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti