Tyrimas. Vienas iš penkių LGBTQ+ žmonių patyrė priekabiavimą viešajam transporte

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tyrimas. Vienas iš penkių LGBTQ+ žmonių patyrė priekabiavimą viešajam transporte

Pen, 11/24/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Vienas iš penkių LGBTQ+ žmonių per pastaruosius metus patyrė priekabiaujamą ar net prievartą viešame transporte Londone. „London TravelWatch“ atlikta 600 žmonių apklausa atkleidė ir dar labiau neraminančius faktus.

Daugiau nei 80 procentų LGBT+ žmonių teigė, kad nepranešė policijai apie šiuos atvejus. Daugiau nei 65 procentai nukentėjusių asmenų pasakojo, jog aplinkiniai žmonės matė kas vyksta, tačiau nieko nedarė, jog sustabdytų homofobinius veiksmus.

„London TravelWatch“ teigė, kad daugelis LGBTQ+ žmonių, su kuriais buvo kalbėta, mažai pasitiki policija. Tai pat LGBTQ+ bendruomenės nariai nemano, kad policija galės ką nors padaryti. Dar daugiau - dalis žmonių bijojo, kad jei įsikiš policija, apie jų seksualinę orientaciją sužinos aplinkiniai.

„Jau žinojome, kad LGBTQ+ žmonės rimtai nerimauja dėl savo asmeninio saugumo viešajame transporte, tačiau mūsų išvados atskleidė problemos mastą“, - teigė „London TravelWatch“ generalinis direktorius Michael Roberts.

Į tyrimo rezultatus netruko sureaguoti Londono transporto saugumo pareigūnai. „Esame įsipareigoję užtikrinti, kad visi keleiviai ir darbuotojai būtų apsaugoti nuo žalos, o visame tinkle vykdome drąsią ir aiškią kampaniją, kuri skatina klientus ir darbuotojus solidarizuotis prieš neapykantą ir įžeidžiantį elgesį“, - teigė Siwan Hayward atsakingas darbuotojas.

Didžiosios Britanijos transporto policijos vyriausiasis inspektorius Paul Furnell pridūrė: „Mes atliekame patruliavimus ir specialias operacijas visame geležinkelyje, kad užtikrintume keleivių ir personalo saugumą“. Jis pabrėžė, kad sistemoje yra įdiegta daugiau nei 150 tūkstančių kamerų, kurios, reikalui esant, gali padėti nustatyti pažeidėjus ir juos suimti.