Rudomanskis apie protestą prie Seimo: „tokios gąsdinančios aplinkos ir streso jau senokai neteko patirti“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rudomanskis apie protestą prie Seimo: „tokios gąsdinančios aplinkos ir streso jau senokai neteko patirti“

Ant, 10/03/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Policijos neveiksnumas protesto prie Seimo metu, kuriame norėta paraginti parlamentą panaikinti diskriminuojančią nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo nuostatą, sulaukia vis daugiau kritikos. Renginyje dalyvavęs Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovas teigia, kad „teisėsaugos institucijos šįkart parodė, kad nesugeba užtikrinti demokratine besiskelbiančios šalies piliečių teisių ir laisvių, pasyviai stebėjo“ vykdomus pažeidimus.

Fotografijos iš protesto autrorius Augustas Didžgalvis

 

„Šiandien teko matyti, kokia gėdingai nepasiruošusi ir nesugebanti užtikrinti viešosios tvarkos yra Lietuvos policija. Dalyvavau proteste ir savo akimis mačiau, kaip yra grubiai pažeidžiama piliečių teisė į susirinkimus ir ribojama saviraiškos laisvė“, - socialiniame tinkle Facebook rašo Artūras Rudomanskis.

Jo teigimu, protesto organizatoriai prašė policijos pagalbos, tačiau jos nesulaukė. „Prasidėjus kalboms į renginį įsibrovė grėsmingai nusiteikę vyrai, visas būrys ir organizuotai vienu metu, nešini kuolais, plūdosi necenzūriniais žodžiais, šaukė, filmavo siekdami įbauginti, pertraukinėjo kalbėtojus, stumdėsi, mindė atributiką, asmeninius daiktus ir pan.“, - rašo jaunimo organizacijos vadovas. - „Policija, kuri buvo susirinkusi užtikrinti viešąją tvarką, stoviniavo ir jokių veiksmų nesiėmė, o paklaustas viešai per mikrofoną policijos pareigūnas atsakė, kad asmenys renginiui netrukdo“.

Artūras Rudomanskis teigia, kad ši aplinka protesto dalyviams sukėlė daug streso, o policijos nepasirengimas tokiems išpuoliams kelia abejonių, ar pareigūnai sugebėtų reaguoti į dar sudėtingesnes situacijas.

„Tokios gąsdinančios aplinkos ir streso jau senokai neteko patirti (...). Kitą kartą galime sulaukti ir rimtesnių iššūkių, jeigu nebus padarytos rimtos išvados ir atsakingi pareigūnai nesulauks tinkamo įvertinimo bei neprisiims atsakomybės“, - sako A. Rudomanskis.