smurtas

Prezidento vyriausioji patarėja: „Civilinės sąjungos įstatymas tikrai nėra tas pats geriausias“

Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė Žinių radijuj teigė, kad smurtas prieš LGBTQ+ asmenis yra nepateisinamas. Tačiau kartu dar kartą patvirtino, kad prezidentūroje nėra paramos civilinės sąjungos įstatymo projektui.

Gabriel Raphael Borta: mes turėtume visas visuomenės grupes ginti

Neseniai visuomenę sukrėtė atviras homoseksualaus Gabriel laiškas socialiniame tinkle Facebook, kuriame jis papasakojo apie patirtą smurtą. Interviu LRT radijuj Lietuvą palikti nusprendęs vyras sako, kad nesijautė saugus mūsų šalyje. Pasak jo, prie tokios atmosferos kūrimo prisideda ir politikai.

Laurynas Šedvydis: homofobines nuostatas turinčios grupės daro įtaką Seimo nariams

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, socialdemokratas Laurynas Šedvydis LRT radijuj prisipažino, kad Seimo nariai yra veikiami homofobines nuotaikas kurstančių žmonių. Jis teigė esantis įsitikinęs, kad smurtas prieš LGBTQ+ asmenis yra dažnesnis nei tai matoma viešumoje, bet politinės valios įtvirtinti partnerystę vis dar stokojama.

Talibanas suėmė ir sumušė dvi queer moteris. Joms gresia užmėtydami akmenimis

„Didelė tikimybė, kad jos bus kankinamos, kad atskleistų kitų LGBT asmenų vardus“, – sakė Afganistano LGBT+ tinklo „Roshaniya“ generalinis direktorius. LGBTQ+ aktyvistės Maeve Alcina Pieescu ir Maryam Ravish praėjusį mėnesį buvo sulaikytos Talibano, kai bandė pabėgti iš Afganistano.

Šimtus žmonių sukrėtė Gabrieliaus istorija: gyvenau valstybėje, kuri man labiau kenkia nei padeda

Prieš kelias dienas socialiniame tinkle „Facebook“ Gabrielius pasidalino savo gyvenimo istorija. Ji sukrėtė daugelį žmonių, kurie dalinosi įrašu ir neslėpė emocijų komentaruose. Homoseksualus vyras įraše teigė patyręs smurtą šeimoje, buvęs atstumtas motinos dėl savo seksualinės orientacijos ir ne kartą išgyvenęs fizinius išpuolius viešose vietose. Nepaisant to, vyras kvietė Lietuvos žmones pagaliau išmokti mylėti visus žmones ir atrasti žmogiškumą savyje.

Jolanta Bielskienė: vyrai vis dar aiškina ką moterų klausimu jos turi galvot ir sakyti

Šiandien, minint Tarptautinę moterų solidarumo dieną, Vilniaus gatvėmis žygiavo moteris palaikanti eisena. Susirinkusieji reikalavo nutraukti smurtą, ratifikuoti Stambulo konvenciją, netylėti ir kovoti su nelygybe. „Jau dešimt metų rengiam mitingus, eitynes ir atrodytų, kad situacija turėtų progresuoti su kiekvienais metais (...) ir niekas nesikeičia. Ir ne tik, kad niekas nesikeičia, bet situacija blogėja“, - susirinkusiems sakė KArtu Kairiųjų Aljanso pirmininkė Jolanta Bielskienė.

Lyčių lygybės ekspertė: Norėčiau, kad nenusisuktume, neužsikištume ausų

Lietuva rengiasi perkelti į ES direktyvą dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje. Direktyva laikoma istorine: ES šalys sutarė kriminalizuoti daugelį smurto internete formų – pornografiją be sutikimo, persekiojimą, grasinimą pasidalinti intymiais vaizdais ir kita. Direktyva taip pat stiprina ir pagalbą nukentėjusiems nuo seksualinio smurto – įpareigoja valstybes steigti išprievartavimo krizių centrus, užtikrinti visą parą veikiančių specializuotų pagalbos linijų ir prieglaudų veikimą. Moterų informacijos centro valdybos narė Jurgita Pečiūrienė tiki, kad direktyva bus svarbus postūmis į priekį ir Lietuvoje. Vis dėlto specialistė mano, kad jos nepakaks – būtina ratifikuoti ir Stambulo konvenciją.

Kovos 8 d. proga nevyriausybinės organizacijos siunčia žinią politikams: Žemaitė nepagirtų

Ketvirtadienį startavo nevyriausybinių organizacijų kreipimąsi į Seimo narius „Žemaitė nepagirtų“. Portale manoteises.lt paskeltas kreipimasis kritikuoja Seimo narius dėl delsimo ratifikuoti Stambulo konvenciją ir teigia, kad lietuvių literatūros klasikė dėl tokio elgesio jų nepagirtų. „Nepagirti“ siūloma ir Lietuvos gyventojams, pasirašant kreipimąsi į Seimo narius.