APKLAUSA. Pasakė ką galvoja apie atvirus santykius santuokoje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

APKLAUSA. Pasakė ką galvoja apie atvirus santykius santuokoje

Ant, 09/26/2023 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Naujausia „Pew Research“ apklausa atskleidė amerikiečių požiūrį į atvirus santykius santuokoje, t.y. susitarimą, kurio pagrindu sutuoktiniai gali mylėtis ir su kitais parneriais. Tyrimas atskleidė, kad esame esminių skirtumų tarp heteroseksualių ir LGBTQ+ porų, taip pat jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių.

Remiantis neseniai paskelbtu tyrimu, lygiai pusė respondentų buvo šiek tiek arba visiškai prieš atvirus santykius santuokoje, skelbia advocate.com. 37 procentai respondentų šias sąjungas laikė visiškai nepriimtinomis, o 13 procentų – iš dalies priimtinomis. Tiesa, kita pusė suaugusiųjų pritarė tokio tipo santuokoms. Tvirtai pritariančiųjų buvo 33 proc.

Tyrimas atskleidė nuomonių skirtumus heteroseksualiose ir biseksualų, lesbiečių ir gėjų šeimose. 75 proc. LGBTQ+ respondentų sakė sutinkantys turėti atviro tipo santuokas.

Atviriems santykiams taip pat šiek tiek labiau pritarė vyrai - 36 proc., nei moterys - 30 proc., taip pat nuomonės išsiskyrė lyginant skirtingos etninės kilmės žmonių atsakymus.

Azijiečiai labiausiai palaikė atvirus santykius santuokoje – 44 proc. Baltųjų gretose tokių buvo 33 proc., ispanų - 32 proc. ir juodaodžių - 31 proc.

Atviriems santykiams susituokus didesnę paramą rodė jaunimas. 51 proc. jaunesnių nei 30 metų respondentų teigė, kad tokie santykiai jiems yra priimtini. 30–49 metų amžiaus grupėje tokių žmonių sumažėjo iki 41 procento, 50–64 metų - iki 26 procentų, 65 metų ir vyresnių gretose - iki 15 procentų.