Europos Parlamente siūlymai šeimą vadinti tik dauginimosi tikslais sudarytas sąjungas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Europos Parlamente siūlymai šeimą vadinti tik dauginimosi tikslais sudarytas sąjungas

Ant, 06/13/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Kraštutinės dešinės partijos „Graikų sprendimas“ Europos Parlamento narys Emmanouil Fragkos pakvietė kolegas pasirašyti po rezoliucijos tekstu, kurioje teigiama, jog šeimą sudaro tik vyras ir moteris turėdami dauginimosi tikslą.

Europos konservatorių ir reformistų politinei grupei priklausantis narys parengė tekstą, kuriame nori paraginti minėti „Pasididžiavimo šeima mėnesį“. Jis atkreipė dėmesį, kad gyventojų Europos Sąjungoje mažėja ir jų bus 27,6 milijono mažiau 2100, jei niekas nebus daroma.

„Svarbu visos Europos lygmeniu, dalyvaujant Europos institucijoms, šalims narėms ir piliečiams, paskelbti „Pasididžiavimo šeima mėnesį“, kuri sudaroma moters ir vyro sąjunga giminės pratęsimo tikslais“, - rašoma pasiūlymo dėl rezoliucijos tekste.

Taip pat dokumentu raginama, remti valstybes nares, kurios imasi iniciatyvų „propaguoti šeimos kūrimo ir gimdymo svarbą, arba įgyvendinti Europos šeimų rėmimo politiką“.

Šiuo pasiūlymu nekreipiamas dėmesys į tai, kad Europos Sąjungos kompetencijos šioje srityje yra labai ribotos. Dar daugiau - toks tekstas pažeidžia daugelio ES šalių sprendimus užtikrinti vienodą apsaugą visos šeimoms.

Jei rezoliucija ir surinktų ženklų parlamento narių palaikymą, kuo labai abejojama, ji vis tiek nebūtų svarstoma plenarinėje sesijoje iki tol, kol nesulauktų politinių grupių lyderių pritarimo. Dabartinės sudėties Europos Parlamente tai nėra įmanoma.

Minėtu dokumentu, kraštutinių pažiūrų partijos atstovas stengiasi visuomenei priminti apie jo partijos vertybes. Pažymėtina, kad „Graikų sprendimas“ kovoja ne tik prieš LGBTQ+ bendruomenę, bet ir pasisako už glaudesnius santykius su Kinija ir Rusija, taip pat yra skeptiški Europos šalių glaudesnei kooperacijai su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis gynybos srityje.