Romas Zabarauskas: „Atlantą perplaukėm, bet žmogiškai vienas su kitu elgtis dar neišmokom“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Romas Zabarauskas: „Atlantą perplaukėm, bet žmogiškai vienas su kitu elgtis dar neišmokom“

Št, 04/29/2023 - 13:06
Kategorija:
0 komentarų

Režisierius, visuomenininkas Romas Zabarauskas pastebi, kad Lietuvoje vis dar gajūs sovietmečiu suformuoti stereotipai, o piliečių elgesys vieni kitų atžvilgiu yra amoralus.

„Atlantą perplaukėm, bet žmogiškai vienas su kitu elgtis dar neišmokom“, - teigia Romas LRT paskelbtoj nuomonė. - „Kodėl Lietuva tokia amorali? Nežinau. Gal mūsų desovietizacijos procesai iš tiesų nepavyko. Gal reikia tiek pat metų laisvės, kiek buvome okupuoti“.

Jis teigia, kad amoralaus elgesio pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Vienas iš jų - draudimas tuoktis tos pačios lyties poroms ir auginti vaikus, kitas - neužtikrinta adekvati sveikatos apsauga trans asmenims.

„Lietuvos moralinės normos: gėjus turi tuoktis su moterimi, lesbietė – su vyru. Meilė – tiesiog pramanas, seksas – nebūtinas. Keletą kartų, dėl giminės pratęsimo, verta pasistengti ir ne pagal orientaciją. Na, o jei jau visiškai neįmanoma, visad galima tapti kunigu ar vienuole“, - ironizuodamas rašo Romas.

Jis pastebi, kad lietuviai vis dar nori, kad homoseksualūs asmenys slapstytųsi ir nedrįstų rodyti savo meilės.

„Mintis, kad visgi gėjus ir draugautų su vyru, o ne su moterimi – Lietuvai pernelyg radikali. Arba tuomet draugauk, bet slėpk – kad tik nesugadintum heteroseksualaus visuomenės teatro“, - teigia Romas.