partnerystė

Ekspertai vieningi - civilinės sąjungos projektas nuvilia, bet tai geriau nei nieko

„Jeigu būtų galima metafora pasakyti, tai atplaukė debesėlis ir nukrito keli vandens lašai į dykumą. Gerai, kad tie lašai pateko, bet turime suprasti, kad reikės dar labai labai daug darbo tam, kad mes galėtume pasakyti, jog gyvename demokratiškoje visuomenėje, kuri vadovaujasi žmogaus teisių principais“, – Eltai apie valdančiųjų pasiūlyta civilinės sąjungos įstatymą teigė M. Jankauskaitė.

Partnerystę keičia Civilinės sąjungos projektas. Turi 60 narių palaikymą

„Partnerystės įstatymas Seime buvo atmestas, tai dabar buvo redaguojamas kitas, kitokio truputį teisinio pobūdžio projektas. Svarbiausia jo dalis yra ta, kad yra sukuriami teisiniai santykiai tarp poros žmonių, kurie nesusituokę, bet gyvena kartu. Ir visiškai nesvarbu, ar tai tos pačios lyties asmenys gyvenantys kartu, ar skirtingų lyčių asmenys“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

„Mamos už LGBTQ+ vaikus“ atstovė: Partnerystės įstatymo nebuvimas sukelia keblumų ir heteroseksualioms poroms

Šeimoje gyvenantys vyras ir moteris, jei turi vaikų iš ankstesnių santykių, negali jų pasiimti iš darželio, nuvesti pas gydytoją, nebent turi notarišką įgaliojimą. Tai tik viena iš problemų su kuriomis susiduria ir heteroseksualios poros.

I. Šimonytė apie partnerystės įstatymą: jausmas nemalonus, nes sprendimų nepavyksta priimti

„Visą laiką laikiausi nuomonės, kad kiekvienas žmogus turi teisę pats nuspręsti, kas jam yra šeima, bes visų politikų bandymai apibrėžti, kas yra meilė, grožis, netgi, kas yra teisingumas, yra pasmerktas nesekmei“, – renginyje sakė I. Šimonytė. - „Tas jausmas nemalonus, nes šalyje, kur tiek parlamento, tiek Vyriausybės vadovė palaiko sprendimus dėl pertnerystės įteisinimo, vis dėlto tų sprendimų nepavyksta priimti. Vadinasi, dar kažko esu nepadariusi. Kažko esame nepadarę ir mes visi“, – tęsė premjerė.

Gegužės 17 d. - Vilnius - Partnerystės įstatymas: kokią vertybinę kryptį pasirinksime?

Gegužės 17 d., minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją, VU TSPMI ir Lietuvos žmogaus teisių centras kviečia į diskusiją „Partnerystės įstatymas: kokią vertybinę kryptį pasirinksime?“ Diskusijos metu kartu su parlamentinių partijų ir LR Seimo frakcijų atstovais bei atstovėmis aptarsime partnerystės įstatymo priėmimo galimybes bei tokio įstatymo reikšmę Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje.

ŠIANDIEN - "Visos šeimos svarbios" - renginys Katedros aikštėje

Susituokusi ar gyvenanti kartu, turinti vaikų ar bevaikė, tos pačios lyties, vieniši tėvai, ar seneliai, auginantys anūkus – visos šeimos yra NUOSTABIOS! Ir vienodai svarbios! Tarptautinė šeimos dienos proga ŠIANDIEN nuo 14 val. vyks išskirtinis renginys Katedros aikštėje. Kviečiame dalyvauti.

Švedijos ir Danijos diplomatai Lietuvoje išreiškė tvirtą paramą kovoje už LGBTQ+ teises

„Švedijos vyriausybė yra pasiryžusi remti ir ginti LGBTIQ teises tiek namuose, tiek mūsų užsienio politikoje. Reiškiame savo tvirtą įsipareigojimą siekti lygybės visiems, kad visi žmonės turėtų galimybę vienodai naudotis savo žmogaus teisėmis be diskriminacijos“, – priėmime, skirtame artėjančiai Tarptautinei dienai prieš homofobiją, teigė Švedijos ambasados pirmoji sekretorė Tove Skagerwall.

Daugiau nei 250 profesorių, mokslų daktarų ir doktorantų reiškia palaikymą partnerystės įstatymui

Seimo nariams adresuotame laiške daugiau nei 250 mokslo daktarų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir doktorantų sako, kad pagarba visų Lietuvos piliečių žmogaus teisėms –  valstybės saugumo dalis, skelbia manoteises.lt.