Lenkijos teismas išteisino IKEA vadybininkę, kuris atleido darbuotoją homofobijos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Lenkijos teismas išteisino IKEA vadybininkę, kuris atleido darbuotoją homofobijos

Pir, 12/12/2022 - 17:28
Kategorija:
0 komentarų

Lenkijos teismas nusprendė, kad IKEA vadybininkė, atleidusi darbuotoją už tai, kad vidiniame darbiniame forume paskelbė prieš LGBTQ+ nukreiptus komentarus, yra nekalta dėl religinės diskriminacijos.

Nutartis patvirtino žemesnės instancijos teismo išvadas. IKEA vadybininkę, Kataržyna N, į teismą padavė prokurorai ir „Ordo Iuris“, ultrakonservatyvi katalikiška organizacija, žinoma dėl savo homofobinės veiklos, taip pat kovos prieš abortus.

„Tai labai stipri žinia, teismas aiškiai nurodė, kad prokuroro apeliaciniame skunde buvo ignoruojamas pagarbos LGBT žmonėms klausimas“, – „Reuters“ sakė Katažinos N. advokatas Daniel Ksiazek ir pridūrė, kad jo klientė trejus metus gyveno baimindamasi, jog jai gresia laisvės atėmimas iki dvejų metų.

„Ordo Iuris“ advokatas Maciej Kryczka sakė, kad prašys raštiško sprendimo paaiškinimo ir tada nuspręs, ar bandys apskųsti šį sprendimą.

IKEA savo tinklalapyje paskelbtame pareiškime nurodė, kad jos tikslas yra „sukurti įvairią ir įtraukią darbo aplinką“, kurioje „kiekvienas jaustųsi laukiamas, priimtas ir gerbiamas“.

IKEA atleido darbuotoją 2019 m. po to, kai jis parašė, kad „homoseksualumo ir kitų nukrypimų priėmimas ir propagavimas yra skandalingas“. Tokį komentarą jis parašė per Tarptautinę dieną prieš homofobiją, transfobiją ir bifobiją. Darbuotojas taip pat citavo ištraukas iš Biblijos, smerkiančių vyrų seksualinius santykius.