Liudininkai pasakoja kas vyko kruvino išpuolio gėjų klube metu. Prezidentas reiškia paramą LGBTQ+ bendruomenei

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Liudininkai pasakoja kas vyko kruvino išpuolio gėjų klube metu. Prezidentas reiškia paramą LGBTQ+ bendruomenei

Pir, 11/21/2022 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Vėlų šeštadienio vakarą kruvinas išpuolis Kolorado Springso gėjų klube „Club Q Colorado“ sukrėtė tiek vietos bendruomenę, tiek Jungtinių Amerikos Valstijų politikus. Klube buvę asmenys sakė, jog grojant garsiai muzikai iš pradžių nesupratę kas vyksta. Teroro išpuolį pasmerkė bei LGBTQ+ bendruomenei paramą išreiškė ir šalies prezidentas.

„Vietos, kurios turėtų būti saugios pasilinksminimo erdvės, niekada neturėtų būti paverstos teroro ir smurto vietomis“, – sakoma prezidento J. Bideno pareiškime. - „Tačiau tai nutinka per dažnai. Turime panaikinti nelygybę, kuri prisideda prie smurto prieš L.G.B.T.Q.I.+ žmones. Negalime ir neturime toleruoti neapykantos“.

Apie įvykius klube CNN papasakojo tuo metu jame buvęs 34 metų Joshua Thurman. „Buvau šokių aikštelėje ir išgirdau apie 4 ar 5 šūvius“, – sekmadienio rytą žurnalistams sakė Joshua. - „Iš pradžių maniau, kad tai tik muzika, ir toliau šokau. Tada išgirdau daugiau šūvių ir pamačiau blyksnį iš ginklo“. Tuomet vyras su keliais kitais žmonėmis nubėgo į persirengimo kambarį, užsirakino ir iškvietė policiją.

18-metis Angelo Patino šeštadienio vakarą rengė Drag pasirodymą klube ir likus maždaug pusvalandžiui iki išpuolio iš jo išvyko. „Esu šokiruotas“, – sekmadienį išgirdęs naujienas sakė Angelo. - „Tai buvo man saugi erdvė. Man skaudu, kad negalėjau apsaugoti savo draugų, kai jiems to reikėjo“.

Vienas iš klube buvusių jaunuolių žinioms pasakojo (antrasis video apačioje), kad jis gėrė gėrimą šalia baro kai išgirdo į plojimą panašų garsą. Pažvelgęs į tą pusę iš kurios tamsoje girdėjosi garsas - jis išvydo kažką laikantį ginklą ir nuo šūvių paliekamą šviesos blykstelėjimą.

"Prisiekiu Dievu, kai tai prasidėjo, aš pirmiausia pagalvojau, kad kažkas ploja. Aš išgirdau plojimą, plojimą. Pakėliau akis pamatyti ką užliejo emocijos tuo metu. Ir supratau, kad nieko neužvaldė emocijos", - sako vaikinas. Jis pasakoja, kad matė gerai pažįstamus žmones gulinčius kraujyje, stikluose ant grindų.

30 metų Jerecho Loveall sakė, kad stovėjo prie baro ir stebėjo šokių aikštelę. Tuo metu prasidėjo šaudynės. „Kol aš atsisukau, kulkos skriejo aplink mano galvą ir sudaužė stiklą prie manęs“, – sakė jis New York Times. Jis atsigulė ant žemės, girdėjo riksmus ir tuo metu nesuprato, kad buvo sužeistas. Kai vėliau vyras išėjo į lauką - pradėjo jausti skausmą kojoje. Jis buvo nuvežtas į ligoninę, kur, anot jo, „buvo pranešta, kad mano kojoje buvo šautinė žaizda“.

Visą gyvenimą Kolorado Springse gyvenanti Tiana Nicole Dykes klubą vadino „antrais namais, pilnais šeimos narių“. „Einu ten kas antrą savaitę, jei ne kiekvieną savaitę. Ši erdvė man reiškia visą pasaulį. Tai nuostabi vieta, kuri nenusipelnė šios tragedijos“, – sekmadienį CNN sakė Tiana.

Pirmasis šalyje gubernatoriumi išrinktas atviras gėjus, demokratas Jared Pol sekmadienį paskelbė pareiškimą, kuriame išpuolį pavadino „siaubingu“.

„Esame amžinai dėkingi drąsiems asmenims, sutramdžiusiems užpuoliką, kas greičiausiai išgelbėjo dar daugiau gyvybių, ir pirmiesiems gelbėtojams, kurie greitai sureagavo į šį siaubingą šaudymą“, – sakė jis. - „Mes gedime kartu su mūsų LGTBQ+ bendruomene Kolorade ir visais, kuriuos paveikė ši tragedija“.

Du Kolorado JAV senatoriai, abu demokratai, pareiškimuose pareiškė užuojautą ir teigė, kad LGBTQ+ bendruomenei reikėtų padaryti daugiau.

„Turime apsaugoti LGBTQ+ gyvybes nuo šios neapykantos“, – sakė senatorius John Hickenlooper.

„Kai mes siekiame teisingumo dėl šio neįsivaizduojamo poelgio, turime padaryti daugiau, kad apsaugotume LGBTQ+ bendruomenę ir tvirtai atsispirtume bet kokiai diskriminacijai ir neapykantai“, – sakė senatorius Michael Bennett.

Prezidentas Joe Bidenas savo pareiškime taip pat atkreipė dėmesį į vis didėjančias grėsmes LGBTQ+ bendruomenei.

„Nors šio išpuolio motyvas dar nėra aiškus, žinome, kad LGBTQI+ bendruomenė pastaraisiais metais patyrė daug siaubingo neapykantos smurto. Smurtas su ginklais ir toliau daro niokojantį, ženklų poveikį LGBTQI+ bendruomenėms visoje mūsų šalyje, o smurto grėsmės didėja“, – sakoma J. Bideno pareiškime.

Anderson Lee Aldrich - 22 metų užpuolikas pradėjo šaudyti ir nužudė penkis žmones bei mažiausiai 25 sužeidė.