Dauguma amerikiečių sako, kad gėjų santuokos yra naudingos visuomenei

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Dauguma amerikiečių sako, kad gėjų santuokos yra naudingos visuomenei

Št, 11/19/2022 - 11:36
Kategorija:
0 komentarų

Dauguma amerikiečių teigiamai žiūri į tos pačios lyties asmenų santuokas, nors dėl religinių ir politinių motyvų visuomenėje stebimi kardinalūs nuomonės skirtumai.

Apklausa, kurią atliko „Pew tyrimų centras“, rodo, kad daugiau nei šeši iš 10 suaugusiųjų amerikiečių mano, kad tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimas turėjo teigiamą poveikį, praneša Metroweekly. Iš jų net 36% sako, kad tai buvo labai naudinga visuomenei. 37% teigia, kad šios santuokos padarė neigiamą, iš jų 19% -  labai blogą poveikį visuomenei. Tai milžiniškas nuomonės pokytis lyginant su 2004 metais kai tos pačios lyties santuokoms nepritarė 60% amerikiečių, pritarė 31%.

Nuomonės skirtumai priklauso nuo amžiaus, išsilavinimo ir ypač politinių pažiūrų bei religijos. Tos pačios lyties santuokas daugiausia palaiko jauni žmonės. 18-29 metų amžiaus grupėje tokių yra 75%, vyresnių nei 65 metai respondentų tarpe - 50%.

Minėtas santuokas daugiau remia aukštesnį išsilavinimą turintys asmenys. Net 71% magistro diplomą turintys asmenys teigiamai vertina tos pačios lyties santuokas, palyginimui su 51 proc. tų, kurie įgijo vidurinį ar žemesnį išsilavinimą.

Didžiausi skirtumai pastebimi priklausomai nuo politinių pažiūrų. 80% demokratų ir jų pažiūras atliepiančių asmenų tos pačios lyties santuokas vertina pozityviai. Tik 19 % tokių mano, kad šios santuokos turi blogą poveikį. Tarp respublikonų ir jiems prijaučiančių asmenų tik 43 % teigia, kad tos pačios lyties asmenų santuokos turėjo teigiamų pasekmių, o 55 % sako, kad tai turėjo neigiamą poveikį visuomenei.

Nors 71% baltųjų evangelikų protestantų teigia, kad tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimas kenkia visuomenei, 62% - baltųjų neevangelikų protestantų turi visiškai priešingą požiūrį. Santuokų teigiamam poveikiui pritaria ir 66% katalikų, bei 82% jokios religijos neišpažįstančių asmenų. Juodaodžiai protestantai šiuo klausimu suskilę beveik per pusę: 49 % mato teigiamą pokytį, o 46 % – neigiamą.

Apklausa atlikta spalio 10 – 16 d. Jos metu apklausta daugiau nei 5 000 respondentų. Apklausos galima paklaida yra 1,7%.

Apklausa