LGBTQ+ bendruomenės atstovai - Iker Casillas „juokelis“ padarė žalos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBTQ+ bendruomenės atstovai - Iker Casillas „juokelis“ padarė žalos

Pir, 10/10/2022 - 17:00
Kategorija:
0 komentarų

Prieš kelias dienas futbolininko Iker Casillas paskelbta žinutė, kad jis neva yra gėjus - sulaukė kritikos lavinos. Nors futbolininkas aiškino, kad žinutė paskelbta nulaužus jo paskyrą - tuo netiki niekas. Dar daugiau - LGBTQ+ bendruomenės atstovai kritikuoja tokius žingsnius ir sako, kad tokio tipo „juokeliai“ netoleruotini.

Vienas pirmųjų apie savo seksualinę orantaciją viešai prabilęs profesionalus futbolininkas Josh Cavallo savo apmaudą išliejo Twitter žinutėje.

„Juokauti ir juoktis iš atsiskleidimo futbole - tai nuvilia. Tai sunki kelionė, kurią turi praeiti bet kuris LGBTQ+ asmuo. Matydamas, kaip mano herojai ir legendos šaiposi iš atsiskleidimo - tai nepagarba mano bendruomenei“, - rašė jis.

LGBTQ+ futbolo gerbėjų tinklas Jungtinėje Karalystėje „Pride in Football“ teigė, kad toks „Twitter“ pranešimas, kurį padarė I. Casillaso „gali padaryti daug žalos“.

„Klaidingas, netinkamu laiku ir nuviliantis“, – sakoma grupės pranešime. - „2022 m neturėtume matyti „pokštų“ kitų sąskaita“.

Grupė pabrėžė, kad tai puikus pavyzdys, kai prieš ką nors kalbėdamas turi gerai pagalvoti. Pranešime sakoma, kad padaryta „žala LGBT+ bendruomenei ir žala bendrai kultūrai, dėl kurios vyrų žaidime žmonėms sunku būti atviriems apie savo seksualinę orientaciją“.

„Pastaraisiais mėnesiais matėme, kaip trys profesionalūs žaidėjai vyrai dalijasi su mumis, kas jie yra. Tikėkimės, kad šis Twitter pranešimas neprivers kitų vyrų profesionalių futbolininkų manyti, kad jie negali pasidalyti tuo, kas jie yra“, - rašoma pranešime.

Futbolas iki šiol lieka viena konservatiškiausių sporto rūšių, kurioje vyrų prisipažinimas dėl savo seksualinės orientacijos yra labai retas.