futbolas

Thomas Beattie: tarptautinių sporto renginių negalima rengti žmogaus teises paminančiose šalyse (foto)

Futbolas gali būti vienijanti jėga, bet kai kuriems futbolininkams dėl jų seksualinės orientacijos tenka patirti atskirtį ir pažeminimą. Bijodami prarasti galimybę žaisti geriausiuose klubuose dažnas LGBTQ+ futbolininkas renkasi tylėti. Bet yra ir išimčių – prieš daugiau nei du metus apie tai kad yra gėjus pranešė Thomas Beattie. Jis kritikuoja FIFA už sprendimą rengti pasaulio futbolo čempionatą Katare.

Translyčiai Vokietijoje galės pasirinkti moterų ar vyrų futbolo komandoje žaisti

Vokietijos futbolo federacija rodo lyderystę translyčių pripažinime sporte. Federacija nusprendė, kad translyčiai, interseksualūs ir kiti nedvinarės tapatybės asmenys, galės patys spręsti vyrų ar moterų komandoje jie nori žaisti.

Velso futbolo komandos darbuotojai atsisako vykti į Katarą dėl gėjų teisių neužtikrinimo

Dalis Velso nacionalinės futbolo komandos darbuotojų nevyks į pasaulio čempionatą Katare dėl šalies pozicijos gėjų teisių klausimu, praneša BBC. Velso futbolo komandos vadovas Noel Mooney sakė, kad komanda pasinaudos renginiu kaip „platforma“ paskatinti diskusijas dėl žmogaus teisių padėties Katare, kur homoseksualumas yra neteisėtas.

Du Škotijos futbolo teisėjai atskleidė esantys gėjai

Futbolas yra viena iš tų sričių, kurioje atvirai kalbėti apie savo seksualinę orientaciją nėra priimta. Bijodami dėl savo karjeros, LGBTQ+ futbolininkai slapstosi ir yra priversti meluoti žurnalistams, kurie vis klausinėja apie jų santykius. Tačiau pastaraisiais metais futbolas keičiasi. Jau keli futbolininkai atskleidė esantys gėjai, o pastarosiomis dienomis tai padarė ir du teisėjai.

LGBTQ+ palaikanti apranga suskaldė „Paris Saint-Germain" komandą

Prancūzijos žiniasklaida teigia, kad šalies čempionų titulą susigrąžinusio „Paris Saint-Germain“ klubo atstovas Idrissa Gana Gueye praleido paskutines rungtynes su „Montpellier“ vien dėlto, kad jam nebuvo priimtina rungtynes žaidusių žaidėjų apranga.

Jake Daniels atskleidė esantis gėjus: galvojau, kad kai būsiu vyresnis susirasiu merginą ir viskas bus gerai

Tai, kad homofobija plačiai paplitusi futbole rodo ir faktas, kad apie savo seksualinę orientaciją yra prabilę vos keli žaidėjai. Vienas jų - Jake Daniels -  tapo vienintelis profesionalus futbolininkas Jungtinėje Karalystėje, kuris atvirai pasisakė esantis homoseksualus.

Ko verti Kataro pažadai? Trys FIFA patvirtinti viešbučiai Katare atsisakė priimti homoseksualius lankytojus

LGBTQ+ bendruomenė neslėpė susirūpinimo, kai FIFA nusprendė paskirti pasaulio futbolo čempionato organizavimo teises Kataruim rašo sportas.lt. Ypač žinant homofobines valdžios nuotaikas ir veiksmus tiesiogiai nukreiptus prieš LGBTQ+ asmenis. Neseniai Kataro atstovai teigė atimsiantys vaivorykštės vėliavas iš sirgalių dėl jų paties saugumo, o švedų ir norvegų žurnalistų atliktas eksperimentas įrodo, kad net pažadai dėl LGBTQ+ žmonių apgyvendinimo nebus ištesėti.

LGBTQ+ vėliavos Kataro akiratyje. Nori jas konfiskuoti

Pasaulio futbolo čempionate, kuris šiais metais vyks Katare, planuojama iš gerbėjų atimti vaivorykštės spalvų vėliavos, praneša Advocate. Apie tokius planus „The Associated Press“ pranešė Kataro pareigūnas. Šio žingsnio gali būti imtasi, neva, siekiant apsaugoti sirgalius nuo galimo smurto dėl LGBTQ+ teisių propagavimo.

37 gimtadienį švenčiantis Cristiano Ronaldo: svarbiausia šeima

1985 m. vasario 5 d. Funšalyje, Portugalijoje gimė legendinis visų laikų rezultatyviausias Portugalijos futbolininkas Cristiano Ronaldo. Savo gimtadienio išvakarėse Instagram jis pasidalino pirties vaizdais, o neseniai paskelbė ir jaudinančią žinutę.