• Katovicų Pride 2022 // Nuotr. iš Miłość nie wyklucza Facebook paskyros
  • Katovicų Pride 2022 // Nuotr. iš Miłość nie wyklucza
  • Katovicų Pride 2022 // Nuotr. iš @UrbanczykPawel
  • Katovicų Pride 2022 // Nuotr. iš @KrzyszKruk
  • Katovicų Pride 2022 // Nuotr. iš @moanrosa

Katovicuose praūžę LGBTQ+ eitynės (foto, video)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Katovicuose praūžę LGBTQ+ eitynės (foto, video)

Pir, 09/05/2022 - 08:45
Kategorija:
0 komentarų

Katovicų miesto gatvės užtvindė vaivorykštinės procesija, kuri subūrė įvairovei atvirus ir už lygiateisiškumą kovojančius žmones. Protestuotojai žygiavo lygybės vardan, nepriklausomai nuo jų tautybės, lytinės tapatybės ar orientacijos. Eitynės rengtos kartu su Ukrainos Odesos miestu.

Lygybės žygio Katovicuose organizatoriai nusprendė pakviesti Odesos aktyvistus jungtis prie eitynių. „Šiais išskirtiniais metais, kuriais įvyko Rusijos demoniška ir nepagrįsta invazija į Ukrainą, pagarba ir teisė į saugumą yra ypač svarbios. Negalėjome likti abejingi“, - sakė asociacijos prezidentas Przemysław Walas.

Taigi Katovicai tapo antruoju miestu, kuriame vyko Lenkijos ir Ukrainos LGBTQ+ eitynės. Pirmosios organizuotos Varšuvoje kartu su Kijevo miestu.

Renginyje dalyvavo apie keturi tūkstančiai dalyvių. „Mūsų yra vis daugiau. Tai didžiausia eitynių sėkmė“, - teigė Przemysław. – „Tai galimybė bendruomenei jaustis saugiai ir patogiai. Daugeliui - ypač jauniems žmonėms - tai vienintelė galimybė eiti per centrą išreiškiant savo tapatybę ir nebijoti būti sumuštiems“.

Šalia eitynių buvo surengtas ir negausus jų priešininkų piketas. Kraštutinės dešinės aktyvistai laikė plakatus su lygindami homoseksualumą su pedofilija, buvo apsiginklavę rožančiais, meldėsi. Katovicų meras buvo neleidęs rengti šio piketo, tačiau teismas šį sprendimą panaikino.

„Planuojamas dalyvių skaičius – nuo penkių iki dešimties žmonių. Esant tokiai situacijai, teiginys, kad neįmanoma surengti šių dviejų renginių taip, kad jie nekeltų grėsmės gyvybei ir sveikatai, yra nepagrįstas“, - sakė Katovicų apygardos teismas.