• Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @zaborona_media
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @wolfsbes_ua
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @iqpberlin
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @Lord_NicolasX
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @UKinGermany
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @Lukitty__
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @Lukitty__
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @IsraelinGermany
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @EmmanuelleChaze
  • Berlyno Pride 2022 // Nuotr. iš @leidensgenosse

Berlyno LGBTQ+ eitynės kvietė vienytis meilėje, tačiau keli žmonės buvo užpulti (foto, video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Berlyno LGBTQ+ eitynės kvietė vienytis meilėje, tačiau keli žmonės buvo užpulti (foto, video)

Pir, 07/25/2022 - 13:06
Kategorija:
0 komentarų

Savaitgalį Berlyno gatvėmis žygiavo įvairiaspalvė minia. Šių metų eitynių tema - „Susivieniję meilėje“ kvietė pasisakyti prieš diskriminaciją, karą ir neapykantą.

Maždaug 150 000 žmonių susirinko palaikyti LGBTQ+ bendruomenės. Eitynės prasidėjo vidurdienį Spittelmarkt aikštėje ir baigėsi šalia Brandenburgo vartų.

Berlyno mero pavaduotojas Klaus Lederer atidarymo kalboje sakė, kad miestas turi būti „saugus prieglobstis“ LGBTQ žmonėms, patiriantiems persekiojimą savo gimtosiose šalyse.

„Visoms šalims, kuriose buvimas queer vis dar yra baudžiamasis nusikaltimas... Berlynas turi būti laisvės miestas“, – sakė jis.

Pirmą kartą Vokietijos Bundestagas ir kanceliarija iškėlė vaivorykštės vėliavas ir taip išreiškė savo paramą bendruomenei.

Tiesa, renginio metu buvo užfiksuoti du homofobiniai incidentai. Vietos policija pranešė, kad devynių žmonių grupė priekabiavo prie 16 ir 17 metų merginų ir 15 metų vaikino. Jie ne tik turėjo žodinių pastabų merginoms, kurios buvo pasipuošusios Pride atributika, bet ir ėmėsi smurto. Vienas vyras numušė 16-metei nuo galvos kepurę. Smūgis buvo stiprus ir ji pargriuvo. Tas pats vyras smogė jai į veidą, kai ji atsistojo. Mergina patyrė nesunkius sužalojimus, jai sužalota lūpa.

Kitas incidentas fiksuotas kitoje Berlyno centro vietoje. Aštuonių žmonių grupė įžeidė 32 metų vyrą. Kai vyras bandė pabėgti, grupuotė jį pasivijo, pargriovė ir puolė spardyti į galvą ir viršutinę kūno dalį. Išpuolį pamačiusi praeivė moteris nusprendė apginti vyrą ir savo kūnu užstojo jį. Tuomet užpuolikai pabėgo.

Pride metu Berlyno valdančioji merė Franziska Giffey apgailestavo, kad seksualinės mažumos vis dar diskriminuojamos Vokietijoje.

„Net ir šiandien LGBTIQ+ bendruomenei priklausantys žmonės yra atskirti ir netgi fiziškai užpulti“, – sakė ji. - „Todėl turime imtis ryžtingų veiksmų prieš neapykantą ir atskirtį“.