Slovėnija, mažiausiai 6 mėnesiams, įteisino tos pačios lyties santuokas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Slovėnija, mažiausiai 6 mėnesiams, įteisino tos pačios lyties santuokas

Sek, 07/10/2022 - 15:36
Kategorija:
0 komentarų

Penktadienį Slovėnijos Konstitucinis Teismas įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas kai priėmė sprendimą, kad įstatymas, kuris leidžia tuoktis tik heteroseksualioms poroms ir įsivaikinti vaikus prieštarauja Konstitucijoje numatytam diskriminacijos draudimui.

Teismas suteikė Nacionalinei Asamblėjai šešis mėnesius pakeisti įstatymą, praneša total-slovenia-news.com. Tiesa, kol įstatymas nebus pakeistas, teismo nutarimas galioja kaip įstatymas, o tai reiškia, kad šiuo metu Slovėnijoje santuoka yra dviejų asmenų sąjunga, nepriklausomai nuo lyties, bei tos pačios lyties civilinėje partnerystėje gyvenantys partneriai gali kartu įvaikinti vaikus tokiomis pat sąlygomis kaip ir susituokę heteroseksualūs sutuoktiniai.

Teismas šį klausimą nagrinėjo remdamasis dviejų tos pačios lyties porų konstituciniu skundu, kurioms atitinkamai nepavyko susituokti arba patekti į kandidatų įvaikinti sąrašą.

Tačiau teismas nedelsdamas nurodė, kad jo sprendimas automatiškai „nesuteikia teisės įvaikinti“, tai reiškia tik tai, kad įstatymų leidėjas turi turėti omenyje diskriminacijos draudimą ir sudaryti galimybę tos pačios lyties partneriams patekti į kandidatų įvaikinti sąrašą.