Eurovizija baigėsi. Kaip joje sekėsi LGBTQ+ bendruomenės nariams?
Iš 37 „Eurovizijoje“ šiemet besivaržančių atlikėjų 8 jų atvirai deklaravo priklausantys LGBTQ+ bendruomenei. GayLine.LT apžvelgia kaip jiems sekėsi ir pripažįsta, kad tai neabejotinai nedvinarės tapatybės ir visos bendruomenės žmonių triumfas.
Ši Eurovizija neabejotinai pateks į istoriją. Ir tam yra kelios priežastys. Pirmoji – žinoma dėl neįtikėtinos dainininko iš Nyderlandų sėkmės su daina, kuri skirta parodyti ne dvinarės tapatybės žmonių išgyvenimus ir patiriamus iššūkius. Antroji - dėl rekordinio LGBTQ+ bendruomenės narių dalyvių skaičiaus konkurse. Na ir trečioji – pagaliau ant scenos parodytos atviros aistros tarp vyrų.
591 balą su daina „The Code“ Eurovizijos finale surinkęs Nemo neabejotinai yra visos LGBTQ+ bendruomenės herojus. Jis surinko ir daugelio nacionalinių komisijų maksimalius balus.
„Kodas“ yra apie kelionę, kurią pradėjau suvokęs, kad nesu nei vyras, nei moteris. Savęs atradimas man buvo ilgas ir dažnai sunkus procesas. Tačiau nieko nėra geriau už laisvę“, - prieš konkursą sakė Nemo, kuris save įvardinti naudoja įvardį „jie“.
„Žmonės pradeda labiau suprasti [ką reiškia būti ne dvinarės tapatybės] ir tas supratimas man reiškia visą pasaulį. Vien galimybė atstovauti šiai bendruomenei „Eurovizijoje“ yra nuostabu“, – prieš finalą teigė jie.
Šeštoje lentelės vietoje finale liko Bambie Thug iš Airijos su daina „Doomsday Blue“. Ji taip pat yra nedvinarės tapatybės, o jų raganiškas pasirodymas be amo paliko daugelį žiūrovų.
„Man patinka būti augančios queer bendruomenės dalimi. Jos neturėjau kai augau, todėl svarbu turėti žmonių, su kuriais galite bendrauti ir kurti muziką, kuri su jumis bendrauja ir suteikia daugiau laisvės būti savimi – daugiau queer balsų - to pasauliui tikrai reikia“, - prieš konkursą sakė jie Gay Times.
Nuotr. eurovision.tv
Keturioliktą vietą galutinėje lentelėje užėmė Lietuvos atstovo Silvester Belt hitas „Luktelk“. Per laikotarpį nuo Eurovizijos atrankos Lietuvoje iki Eurovizijos finalo Malmėje Silvestras neabejotinai tapo LGBTQ+ bendruomenės ambasadoriumi. Jis atvirai kalbėjo apie patirtas patyčias, išgyventus sunkumus ir laimę būti atviram su visai, nesislapstyti ir nemeluoti apie tai, kas jis yra.
„Galbūt atrodys, kad man dabar lengva apie tai kalbėti, tačiau patikėkit, dar visai neseniai man buvo labai sunku, kaip ir kiekvienam netradicinės seksualinės orientacijos paaugliui. Man padėjo mano draugai ir šeima, bet labiausiai – mano paties apsisprendimas būti atviru su savimi ir pasauliu“, - duodamas interviu dar 2017 metais sakė Silvestras.
Aštuonioliktą vietą finale užėmė homoseksualaus daina „Dizzy“. Nors jos atlikimas neįtikino Eurovizijos žiūrovų, kurie skyrė jai nulį balų, Olly neabejotinai įeis į istoriją kaip pirmasis atlikėjais viešai ant Eurovizijos scenos parodęs aistrą tarp vyrų.
Šis numeris sulaukė nemažos kritikos ir Lietuvoje. Daugeliu užkliuvo tai, kad taip atvirai rodomi seksualūs vaizdai, nors tuo pačiu metu toje pačioje scenoje buvo galima išvysti ne ką mažiau provokuojančių scenų tarp moterų ir vyrų, kurios tokios reakcijos nesulaukė.
Pirmojo pusfinalio barjero neįveikė Australijos atstovai. „Electric Fields“ sudaro Michael Ross ir Zaachariaha Fielding, kurie abu save laiko queer dalimi. Antrajame pusfinalyje iki finalo taip ir neprasibrovė Kenzy Loevett grupė iš San Marino, kurios pagrindinė vokalistė Kenzy Loevett yra lesbietė. Į finalą taip pat nepateko Belgijos atstovas Mustii, kuris yra prisipažinęs esantis biseksualus, taip pat santykius su moterimi palaikanti Saba iš Danija.
Susumavus rezultatus akivaizdu, kad šiemetinė Eurovizija yra triumfo laikas visai LGBTQ+ bendruomenei. Jau nekalbant apie tai, kad konkurso organizatoriai sukūrė kelis specifinius momentus pagerbdami homoseksualius Eurovizijos fanus.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti