Silvester Belt

Eurovizija baigėsi. Kaip joje sekėsi LGBTQ+ bendruomenės nariams?

Iš 37 „Eurovizijoje“ šiemet besivaržančių atlikėjų 8 jų atvirai deklaravo priklausantys LGBTQ+ bendruomenei. GayLine.LT apžvelgia kaip jiems sekėsi ir pripažįsta, kad tai neabejotinai nedvinarės tapatybės ir visos bendruomenės žmonių triumfas.

Silvester Belt Eurovizijoje rado meilę? Socialiniai tinklai ūžia (video)

Eurovizijos dalyvius ne tik ant scenos, bet ir vykstančiuose kituose renginiuose Malmėje atidžiai stebi gausybę žurnalistų ir socialinių tinklų nuomonės formuotojų. Jie pastebėjo ir pranešė apie neseniai gimusius romantinius jausmus tarp Silvester ir Šveicarijos atstovo Nemo Mettler. Apie tai pakomentavo ir pats Silvestras.

Silvester Belt apie LGBTQ+ menininkus Lietuvoje: apsimetame, kad jų nėra

Dainininkas ir dainų autorius Silvester Belt yra pirmasis atviras LGBTQ+ bendruomenei priklausantis atlikėjas atstovausiantis Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse. Vienas įtakingiausių queer naujienų portalų PinkNews jis sakė, kad Lietuvos šou scenoje yra daug apsimetinėjimo, daugelis menininkų bijo prisipažinti priklausantys LGBTQ+ bendruomenei.

Į Euroviziją Lietuva siunčia LGBTQ+ bendruomenei priklausantį atlikėją - Silvester Belt

Vakar Eurovizijos nacionalinės atrankos finale triumfavo Silvester Belt su daina „Luktelk“. Būtent ji atstovaus Lietuvą Eurovizijos dainų konkurse Švedijoje, Malmėje. Atlikėjas prieš kurį laiką buvo palikęs mūsų šalį būtent dėl žmonių neigiamo požiūrio į netradicinės orientacijos žmones. Prieš keletą metų jis teigė, kad norėtų, jog žmonės žiūrėdami į atlikėją matytų ne seksualinę orientaciją, o girdėtų jo muziką.