Į Euroviziją Lietuva siunčia LGBTQ+ bendruomenei priklausantį atlikėją - Silvester Belt

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Į Euroviziją Lietuva siunčia LGBTQ+ bendruomenei priklausantį atlikėją - Silvester Belt

Sek, 02/18/2024 - 10:31
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Eurovizijos nacionalinės atrankos finale triumfavo Silvester Belt su daina „Luktelk“. Būtent ji atstovaus Lietuvą Eurovizijos dainų konkurse Švedijoje, Malmėje. Atlikėjas prieš kurį laiką buvo palikęs mūsų šalį būtent dėl žmonių neigiamo požiūrio į netradicinės orientacijos žmones. Prieš keletą metų jis teigė, kad norėtų, jog žmonės žiūrėdami į atlikėją matytų ne seksualinę orientaciją, o girdėtų jo muziką.

„Prasidėjo problemos dėl orientacijos. Pradėjau klausti savęs, kokie žmonės man patinka. Žinojau, kad Lietuvoje apie homoseksualumą, homoseksualus kalba visiškai nepozityviai. Kai kurie žmonės keistai į mane žiūri, dėl to prasidėjo depresinės nuotaikos. Norėjosi bėgti nuo savęs. Galvojau, kad išvažiavimas padės pradėti kitą gyvenimo etapą“, – apie savo praeitį 2018 metais dalyvaudamas „X Faktoriaus“ konkurse sakė atlikėjas.

Į Londoną išvykęs vaikinas teigė, kad po kurio laiko viskas jo viduje susidėliojo į vietas ir jis nusprendė vėl grįžti į Lietuvą bei lipti ant scenos čia. „Nuo savęs aš nebebėgu. Šiandien esu laimingas. Depresija praeityje", – apie pasikeitimus prieš penketą metų pasakojo Silvestras.

Tuomet jis teigė, kad atsikleidimas nebuvo paprastas procesas. Tam reikėjo pasiruošti. „Galbūt atrodys, kad man dabar lengva apie tai kalbėti, tačiau patikėkit, dar visai neseniai man buvo labai sunku, kaip ir kiekvienam netradicinės seksualinės orientacijos paaugliui. Man padėjo mano draugai ir šeima, bet labiausiai – mano paties apsisprendimas būti atviru su savimi ir pasauliu“, - duodamas interviu sakė 2017 metais vykusio muzikinio realybės šou „Aš – Superhitas“ nugalėtojas.

„Noriu, kad žmonės suprastų – svarbu ne orientacija, ne lytis, ne rasė, o tas jausmas, kurį perteikiu per muziką", – sakė atlikėjas. Panašu, po tiek metų Lietuvos žiūrovai tai suprato ir vakar vakare nusprendė išsiųsti Silvester Belt į Eurovizijos konkursą.

„Vou. Ta reakcija suteikia tiek pakylėjimo viduj, kaip atlikėjui. Va to ir trūksta dažniausiai atlikėjams, to palaikymo iš žmonių“, - apie žiūrovų sukeltą audrą Klaipėdos arenoje jo dainos metu sakė Silvester Belt.

„Verksiu visą naktį turbūt iš džiaugsmo“ – apie savo pergalę LRT teigė Silvestras. – „Žiūrovams norėčiau padėkoti, kad patikėjote manimi. Man yra didžiulė garbė, kad galiu skleisti lietuviškumą, kad mes jo nebebijome“.