Tik vienas iš šešių aseksualių žmonių nesusidūrė su diskriminacija

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tik vienas iš šešių aseksualių žmonių nesusidūrė su diskriminacija

Ant, 10/31/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Visuomenėje dominuoja požiūris, kad visi privalo norėti lytinių santykių. Seksualinio potraukio nejaučiantys žmonės patiria to pasekmes. Naujausias „Stonewall“ tyrimas rodo, kad aseksualių žmonių diskriminacija yra plačiai paplitusi.

Tik vienas iš šešių aseksualių žmonių turi teigiamas patirtis, kai atsiskleidė sveikatos priežiūros, darbo ir visuomeninėje aplinkoje. Tyrimo metu pasitelkti įvairūs šaltiniai - 2021 m. Anglijos ir Velso gyventojų surašymo duomenys, „Stonewall“ 2022 m. atlikta „Rainbow Britain“ studija, taip pat pasitelkti interviu su aseksualiais žmonėmis.

Surinkti duomenys rodo esant plataus masto išankstinius nusistatymus, negatyvumą aseksualių žmonių atžvilgiu. Taip pat fiksuotos pastangos izoliuoti šiuos atstovus darbe, jiems nesuteiktos sveikatos priežiūros paslaugos. Kai kurie žmonės patyrė seksualinį priekabiavimą ar buvo traktuojami kaip turintys ligą.

Tyrimas atskleidė, kad tik 5,7 procento tokių žmonių yra atviri su visais šeimos nariais. Tik kas ketvirtas (26,3 proc.) aseksualus žmogus gali atvirai pasakyti apie savo seksualumą draugams.

„Buvau labai susijaudinęs, galėdamas apie tai papasakoti savo geriausiai draugei. Ir jos atsakymas buvo: „O, tu tiesiog dar nesutikai tinkamo žmogaus“, - tyrime cituojamas vienas iš respondentų.

Neigiamos reakcijos iš visuomenės apima ir netinkamus bei žeidžiančius klausimus. „Aš tikrai turėjau daug įkyrių klausimų. Žinote, tokie dalykai. „Ar tu masturbuojiesi? Ar žiūri pornografiją?“. Ir tada dar buvo - „Kaip jautiesi, kai per televiziją pasirodo sekso scena?“. Juk iš tiesų niekam kitam neužduosite tokio klausimo, jokios kitos seksualinės tapatybės žmogui. Tai kodėl manęs to klausiate?“, – sakė kitas žmogus.

Tik kas šeštas (17,6 proc.) aseksualus žmogus teigė, kad turi teigiamas patirtis atvirai būdamas savimi. Sveikatos priežiūros įstaigose 50 procentų šių žmonių niekada neprasitarė apie aseksualumą.