diskriminacija

Skirmantas Bikelis: Seksualinė orientacija nėra toks dalykas, kurį gali pasikeisti savo nuožiūra

Kai kurie politikai ir visuomenės veikėjai nuolatos gąsdina visuomenę apie taip vadinamos „LGBTQ+ propagandos“ poveikį – neva vis daugiau žmonių dėl jos tampa gėjais. Apie šį mitą kalba ir Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės instituto mokslininkas Skirmantas Bikelis.

Lietuvos psichologų sąjunga: žalingu įstatymu pateisinamos homofobiškos veiklos ir iniciatyvos mokyklose

Lietuvos psichologų sąjunga pirmadienį kreipėsi į Seimą ragindama diskriminacinę ir žalingą nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatą. Ja ribojamas informacijos prieinamumas apie LGBTQ+ asmenis.

Tik vienas iš šešių aseksualių žmonių nesusidūrė su diskriminacija

Visuomenėje dominuoja požiūris, kad visi privalo norėti lytinių santykių. Seksualinio potraukio nejaučiantys žmonės patiria to pasekmes. Naujausias „Stonewall“ tyrimas rodo, kad aseksualių žmonių diskriminacija yra plačiai paplitusi.

Indijos Aukščiausiasis Teismas neįteisino tos pačios lyties asmenų santuokų

Indijos Aukščiausiasis Teismas atmetė prašymą įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas. Šalies aukščiausiojo teismo penkių teisėjų kolegija dėl šio sprendimo nesutarė ir surašė net keturis atskirus sprendimus. Galiausiai teisėjai nurodė, kad santuokų įteisinimą turėtų atlikti įstatymų leidėjai, o ne teismai. Teisėjų kolegija taip pat pabrėžė, kad LGBTQ+ bendruomenė neturėtų būti diskriminuojama.

LGBTQ+ diskriminacija Panevėžyje. Kūrybiškumo centro vadovas palieka darbą

Panevėžio valdžios veiksmai aiškiai rodo, kad LGBTQ+ bendruomenės matomumo didinimas yra vertinamas kaip netinkama veikla. Pragiedrulių kūrybiškumo centrui buvo uždrausta jų logotipą nuspalvinti vaivorykštės spalvomis. Maža to, centro darbuotojai sulaukė bauginimų. GayLine.LT susisiekė su Sauliumi Leonavičiumi, kuris dėl patirtos diskriminacijos paliko centro vadovo pareigas.

Pašaukė į kariuomenę? Sulauksite klausimo ar esate gėjus, o gal trans

„Mane labai stipriai traukia mano lyties asmenys“, „Aš dažnai norėdavau būti mergaite“ - tokių klausimų medicininio įvertinimo metu sulaukia į kariuomenę pašaukti ar savanoriškai atėję tarnauti vyrai. Kariuomenė sako, kad jiems svarbu išsiaiškinti asmens bruožus.