diskriminacija

GayLine.LT redaktorius: Kviečiu visus stoti ginti LAISVĖS

Šiandien, Tarptautinę kovos su homofobija, bifobija ir transfobija dieną, vienas iš GayLine.LT redaktorių pasidalino atvira žinute, kurioje konstatavo, jog Lietuvoje kova su diskriminacija vis dar pralaimima. Martynas Norbutas pakvietė visą visuomenę prisidėti prie kovos su įvairių rūšių diskriminacija ir taip įtvirtinti laisvę mūsų šalyje. Dalinamės žinute.

Europos Sąjunga žada tęsti kovą už LGBTQ+ žmonių teises. Skiria papildomus 15 milijonų

Šiandien gegužės 17 d. minime Tarptautinės kovos su homofobija, bifobija ir transfobija dieną. Šia proga Europos sąjunga pareiškė ir toliau kovosianti už LGBTQ+ žmonių teises ir paragino 67 pasaulio šalis, kuriose homoseksualumas laikomas nusikaltimu, nedelsiant nutraukti šią diskriminuojančią praktiką.

Pietų Korėjos „Pride“ renginiui leidimas neišduotas teisinantis krikščioniškojo jaunimo koncertu

Didžiausio Pietų Korėjos LGBTQ+ renginio organizatoriai pažadėjo tęsti „Pride“ šventę nepaisant vyriausybė teiginių, kad jų pasirinktoje vietoje jo rengti negalima. Šio draudimo priežastimi tapo krikščioniško jaunimo koncertas.

Diskusijose dėl Stambulo konvencijos - kraštutiniai dešinieji smurto šaltinį nurodė migrantus ir islamą

Vakar pavakarę Europos Parlamento plenarinėje sesijoje buvo surengta diskusija dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo. Joje progresyvios demokratinės frakcijos atkreipė dėmesį į šios konvencijos svarbą, o kraštutinės dešinės atstovai pareiškė - kad Europos moteris puola migrantai ir išpažįstantys islamą.

Romas Zabarauskas: nuolaidžiavimas amoraliems veiksmas veda Lietuvą prie nuopuolio

Režisierius Romas Zabarauskas paskelbė nuomonę, kurioje pasibaisėjo Lietuvos Seimo sprendimu įteisinti migrantų atstūmimą. Jis pastebi, kad politikai eina lengviausiu keliu - pataikauja visuomenės nuomonei.

Lietuvą diskredituojantis sprendimas - Seimas pritarė neteisėtai vykdomam migrantų atstūmimui

86 parlamento nariams balsavus už, 8 prieš ir 20 susilaikius vakar Seimas įteisino tai, kas ir toliau pagal tarptautinę teisę yra neteisėta - neleisti žmonėms patekti į Lietuvos teritoriją, net nepasiaiškinus ar konkrečiam žmogui nekyla mirties ar susidorojimo grėsmė.

Europos Parlamentas: šalims, kriminalizuojančioms lytinius santykius tarp pačios lyties asmenų, būtina naikinti lengvatas

Europos Parlamentas paragino kuo greičiau peržiūrėti Europos Sąjungos su trečiosiomis šalimis prekybinius susitarimus ir nutraukti bet kokias lengvatas toms, kurios įstatymais numato bausmes už tos pačios lyties asmenų savanoriškus seksualinius santykius.