Nuolatos norite sekso? Gal dėl to kaltas šis hormonas?

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Nuolatos norite sekso? Gal dėl to kaltas šis hormonas?

Ket, 01/19/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Jei jums nuolatos norisi sekso, nieko čia blogo. Bet tai gali turėti ir neigiamų pasekmių jūsų organizmui. Naujausias tyrimas rodo, kad nuolatos sekso poreikį jaučiantys vyrai turi padidėjusį hormono oksitocino kiekį.

vedijos Umeå universiteto mokslininkai ištyrė 64 vyrus, kuriems buvo kliniškai diagnozuotas hiperseksualus sutrikimas. Rezultatai neseniai buvo paskelbti žurnale „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism“. 

Minėtas sutrikimas nustatomas tuomet, kai žmogus praleidžia daug laiko seksualinėms fantazijoms, elgesiui ir tai jau turi neigiamos įtakos jo gyvenimui. 

Tyrimo metu pusei hiperseksualių dalyvių buvo taikoma kognityvinės elgesio terapijos programa. Jie nuolatos davė kraujo mėginius tyrimui.  

Tyrimas atskleidė, kad hiperseksualių vyrų oksitocino kiekis buvo beveik dvigubai didesnis nei kontrolinės grupės. Nustatyta, kad po septynių savaičių elgesio terapijos oksitocino lygis ženkliai sumažėjo. 

„Trūksta žinių apie hiperseksualinio sutrikimo patofiziologiją, ir tai yra pirmasis tyrimas, rodantis oksitocino vaidmenį“, – „Healio“ sakė medicinos mokslų daktaras, tyrimo vadovas Andreasas Chatzittofisas. 

Moterys paprastai  oksitocino turi daugiau nei vyrai, nes jis yra pagrindinis reprodukcinės sistemos hormonas. Kartais jis vadinamas „apkabinimo hormonu“ arba „meilės hormonu“, nes jo lygis organizme pakyla, kai patiriame meilę ir intymumą. Vyrai taip pat patiria oksitocino padidėjimą smegenyse, kai jie ejakuliuoja. 

Mokslininkai teigia,  kad reikia atlikti daugiau tyrimų, siekiant nustatyti, ar „seksualinė veikla“ yra veiksnys, lemiantis padidėjusį hormonų kiekį.