Jungtiniai Arabų Emyratai uždraudė „Lightyear“ ir filmas gali būti nerodomas kitose šalyse, nes jo kūrėjai atsisako iškirpti tos pačios lyties asmenų bučinį.
Žiniasklaidos tyrimas padėjo atskleisti kas dedasi Kinijos "perauklėjimo" stovyklose ir kaip jose elgiamasi su musulmonais uigūrais bei kitomis mažumomis. Kankinimai, tiesioginiai grasinimai mirtimi, neteisėtas įkalinimas ir priverstinis darbas gali grėsti tik dėl to, kad kažkas augino barzdą, ar klausėsi musulmonų radijo laidos. Skaičiuojama, kad stovyklose šiuo metu priverstinai kalinama virš 1,2 mln. kalinių.
Naujausiame filmas „Fantastiniai gyvūnai: Dumbldoro paslaptys“ nebeliko Dumbldoro prisipažinimo, jog jis buvo įsimylėjęs piktąjį burtininką Grindelvaldą. Dialogo dalis filmo kūrėjų buvo specialiai iškirpta ir pritaikyta Kinijos rinkai, skelbia Out.
„Šis laiškas rodo, kodėl Honkongo nacionalinio saugumo įstatymas yra toks pavojingas: JK įsikūrusiai NVO grasinama finansinėmis baudomis ir kalėjimu už tai, kad ji tiesiog informavo apie žmogaus teisių padėtį Honkonge“, – pabrėžė HKW vadovas Benedictas Rogersas.
Neseniai vyriausybės remiama Kinijos šeimos planavimo asociacija paskelbė „intervencijos kampaniją“, kuri jų internetiniame puslapyje publikuota sausio gale, o šiuo metu dažnai aptariama žiniasklaidoje, praneša Lsveikata. Ja siekiama sumažinti neplanuotų nėštumų ir abortų skaičių tarp paauglių ir nesusituokusių moterų. Dokumente teigiama, kad pagrindinis tikslas yra „gerinti reprodukcinę sveikatą“.
Lietuva turėtų įvertinti apgailėtiną žmogaus teisių padėtį šalyje, nustoti diskriminuoti mažumas, nekankinti kalinių ir nesmurtauti prieš migrantus, pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas.
Populiari gėjų pažinčių programėlė „Grindr“ buvo pašalinta iš programėlių parduotuvių Kinijoje, šalies komunistų vyriausybei sustiprinus savo pastangas įvesti cenzūrą prieš žiemos olimpines žaidynes.
Nors Tarptautinis olimpinis komiteto (IOC) atstovai ir jo prezidentas Thomas Bachas ne kartą sakė, kad 2022 m. Pekino olimpinės žaidynės yra pasaulinė sporto šventė, o ne „Kinijos žaidynės“, tačiau vienas iš aukšto rango žaidynių organizatorių tiesiogiai ir viešai pagrasino patiems sportininkams, kad už kritiką Kinijos atveju bus baudžiama.
Penktadienį Danija priėmė ir paskelbė sprendimą, jog nesiųs savo oficialaus atstovo į Pekino žiemos olimpiadą dėl žmogaus teisių padėties Kinijoje. Tokį patį sprendimą priėmė ir Nyderlandai. Tai penktadienį pranešė visuomeninis transliuotojas NOS, remdamasis šalies Užsienio reikalų ministerija.
Kuo skiriasi demokratija ir autokratija? Kinijos valdžia imasi nurodinėti koks turi būti atletų kūnas. Kinijos futbolo rinktinės žaidėjams uždrausta darytis naujas treniruotes ir yra rekomenduojama pašalinti jau turimas.