Tarptautinis tyrimas atskleidė Kinijos vykdomą susidorojimą su uigūrais (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tarptautinis tyrimas atskleidė Kinijos vykdomą susidorojimą su uigūrais (video)

Ket, 05/26/2022 - 18:30
Kategorija:
0 komentarų

Žiniasklaidos tyrimas padėjo atskleisti kas dedasi Kinijos "perauklėjimo" stovyklose ir kaip jose elgiamasi su musulmonais uigūrais bei kitomis mažumomis. Kankinimai, tiesioginiai grasinimai mirtimi, neteisėtas įkalinimas ir priverstinis darbas gali grėsti tik dėl to, kad kažkas augino barzdą, ar klausėsi musulmonų radijo laidos. Skaičiuojama, kad stovyklose šiuo metu priverstinai kalinama virš 1,2 mln. kalinių.

Uigūrai sulaikomi vien dėl to, kad išpažįsta islamą arba dėl per dažnų vizitų į musulmoniškas šalis. Vienas iš sulaikytojų pasakojo, kad 10 metų buvo įkalintas tik todėl, kad dėl savo tikėjimo negeria ir nerūko. Nutekintuose dokumentuose užfiksuota ir sulaikyta 15-metė mergina. Iš viso dokumentuose užfiksuota informacija apie virš 20 tūkst. kalinamų uigūrų, rašo BBC.

„Esame pasibaisėję pranešimais ir šiurpą keliančiais vaizdais“, – žurnalistams sakė JAV Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as. - „Būtų labai sunku įsivaizduoti, kad sisteminės pastangos susidoroti, sulaikyti, vykdyti genocido ir nusikaltimų žmoniškumui kampaniją nebūtų palaimintos – nebūtų patvirtintos – aukščiausių KLR (Kinijos Liaudies Respublikos) vyriausybės sluoksnių“.

Jis paragino Kiniją nedelsiant paleisti visus sulaikytuosius, nutraukti priverstinę sterilizaciją ir priverstinį darbą. Po pasirodžiusių pranešimų sureagavo ir Vokietija. Šios šalies užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock telefonu kalbėjosi su Kinijos ministru Wang Yi. Ją šokiravo pasirodžiusi informacija, sakoma Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pranešime. Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss nurodė, kad Londonas „yra pasiryžęs laikyti Kiniją atsakinga“.

BBC paskelbė kalinamų uigūrų foto galeriją, kurioje pateikia turimus duomenis apie šimtus stovyklose laikomų žmonių.

Pekinas „perauklėjimo stovyklų“ teisina kaip priemonę kovoti su ekstremizmu Sindziango regione. Jie neigia bet kokius kaltinimus.

Apie pavogtus „Sindziango policijos failus“ antradienį pranešė tarptautinis žiniasklaidos tinklas. Jam priklauso: BBC, „USA Today“, „Der Spiegel“, „Bayerischer Rundfunk“ ir  „Le Monde“.