Disnėjaus filmas „Šviesmetis“ uždraustas 14 šalių dėl LGBTQ+ turinio

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Disnėjaus filmas „Šviesmetis“ uždraustas 14 šalių dėl LGBTQ+ turinio

Št, 06/18/2022 - 16:00
Kategorija:
0 komentarų

Jungtiniai Arabų Emyratai uždraudė „Lightyear“ ir filmas gali būti nerodomas kitose šalyse, nes jo kūrėjai atsisako iškirpti tos pačios lyties asmenų bučinį.

„Walt Disney Company“ naujausią animacinį „Pixar“ filmą uždrausta rodyti 14 Artimųjų Rytų ir Azijos šalių, įskaitant Saudo Arabiją ir Jungtinius Arabų Emyratus.

Kaip rašo „The Hollywood Reporter“, sprendimas nerodyti filmo, kuris yra savotiškas 1995 m. „Žaislų istorijos“ tęsinys, buvo priimtas dėl Hawthornem, kosmoso reindžerės ir jos partnerės bučinio.

Bučinys iš pradžių buvo iškirptas iš filmo, bet atkurtas po to, kai LGBTQ+ „Pixar“ darbuotojų grupė paskelbė atvirą laišką, kuriame apkaltino „Disney“ nuolat cenzūruojant tos pačios lyties asmenų meilės scenas filmuose.

Po LGBTQ+ grupių pasipiktinimo „Lightyear“ rodomas bučinys buvo atkurtas.

Birželio 13 d. Jungtinių Arabų Emyratų Žiniasklaidos reguliavimo tarnyba paskelbė, kad filmas, kuris turėjo pasirodyti ekranuose birželio 16 d., nebuvo licencijuotas viešai rodyti, nes jis „pažeidžia šalies žiniasklaidos turinio standartus“, rašo Reuters.

Kitų šalių, įskaitant Saudo Arabiją, Egiptą, Indoneziją, Malaiziją ir Libaną, atstovai nepateikė priežasčių, kodėl filmui nebuvo uždegta žalia šviesa.

Kinijos valdžios institucijos prašė leisti filmą redaguoti, bet „Disney“ atsisakė tai padaryti.