Kinija uždraudžia Grindr dėl „blogos interneto kultūros“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Kinija uždraudžia Grindr dėl „blogos interneto kultūros“

Sek, 02/06/2022 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Populiari gėjų pažinčių programėlė „Grindr“ buvo pašalinta iš programėlių parduotuvių Kinijoje, šalies komunistų vyriausybei sustiprinus savo pastangas įvesti cenzūrą prieš žiemos olimpines žaidynes.

Remiantis programų analizės svetainės „Qimai“ duomenimis, „Grindr“ buvo pašalintas iš „Apple“ programų parduotuvių Kinijoje. „Grindr“ taip pat buvo uždrausta naudotis „Android“ programų parduotuvėmis, kurias valdo Kinijos telefonų gamintojai, tokie kaip „Tencent“ ir „Huawei“.

„Grindr“ atstovai „Bloomberg“ ir „The New York Post“ patvirtino, kad bendrovė savo programėlę iš „Apple“ parduotuvės Kinijoje pašalino savo noru, motyvuodama sunkumais, susijusiais su šalies asmens informacijos apsaugos įstatymo laikymusi.

2021 m. pabaigoje įsigaliojo nauji reglamentai, ribojantys programose saugomą asmeninę informaciją ir reikalaujantys, kad tarp Kinijos ir kitų regionų perduodami duomenys būtų patvirtinti Kinijos vyriausybės, todėl kai kurios įmonės turi pašalinti savo programas iš „Apple“ ir „Android“ parduotuvių Kinijoje.

„Grindr“ pašalinta iš internetinių programų parduotuvių praėjus vos kelioms dienoms po to, kai Kinijos vyriausybė paskelbė mėnesio trukmės kampaniją, kuria siekiama kontroliuoti internetinį turinį, siekiant „sukurti civilizuotą, sveiką, šventišką ir taikią atmosferą interneto viešajai nuomonei“.

Tarp vyriausybės tikslų yra kovoti su smurtu internete, pornografija, gandų apie olimpines žaidynes ar vyriausybę skleidimu ir imtis veiksmų pažaboti „blogos interneto kultūros plitimą“.

Nors pranešime nebuvo konkrečiai minimos pažinčių programos ar homoseksualumas, LGBTQ+ žmonės Kinijoje susiduria su plačiai paplitusia diskriminacija, o vyriausybė uždraudė televizijoje rodyti gėjus, taip pat imasi riboti internetinį turinį LGBTQ+ temomis.