Įtrauktis

LGBTQ+ lygybės ir nediskriminavimo politika – kodėl turėtų suklusti įmonės?

Įvairių apklausų duomenys rodo, kad įmonės, kuriančios patrauklią aplinką LGBTQ+ žmonėms, turi teigiamą poveikį pelningumui ir rinkos vertinimui. Pasak Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto asist. dr. Vytauto Valentinavičiaus, jei įmonė įsipareigoja gerbti kiekvieno asmens orumą, tuomet turėtų gerbti ir pastarojo pasirinkimus, susijusius su tapatumu.

Septynios bažnyčios, kurios draugiškos LGBTQ+ bendruomenei. Kas jos?

Lietuvoje katalikų bažnyčiai sąmoningai ir kryptingai juodina LGBTQ+ žmones. Tačiau ne visos bažnyčios elgiasi taip. Nors daugelis tradicinių religinių institucijų laikosi konservatyvių nuostatų dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės, kai kurios bažnyčios atvirai pripažįsta ir palaiko LGBTQ+ bendruomenę bei jų santykius. GayLine.LT nusprendė apžvelgti įvairias krikščioniškas konfesijas ir kitas religines bendruomenes, kurios keičia požiūrį į LGBTQ+.

Britų Drag ikona: mokyklose mokoma, kad dalis jūsų asmenybės nėra priimtina

Per daug džiaugsmo, per daug garso, per daug juoko – tai tik keli dalykai, kuriuos švietimo sistema stengiasi pakoreguoti vaikuose, sako „Vilnius Pride“ konferencijoje dalyvaujantis akademikas, Drag, Dr. Cheddar Gorgeous. Bet koks kitoniškumas vertinamas kaip problema, o ne kaip galimybė ir potencialas, kuris išskiria žmones vienus nuo kitų. Mokyklose kuriama aplinka, kur kitoniškumas laikomas grėsme egzistuojančiai tvarkai.

Briuselio oro uoste keleivius pasitinkančioje reklamoje gėjų bučinys: „Čia tu gali būti savimi“ (video)

Kiekvienas Briuselio lankytojas išeidamas pro oro uostą neišvengiamai praeina sieną su milžinišku ekranu. Joje rodoma Belgiją kviečianti pažinti reklama, kurioje ir gėjų pora. Pasak šiame mieste gyvenančio Martyno Norbuto – visiems žmonėms vis labiau ir labiau svarbi laisvė būti tokiais kokie jie yra ir tai tampa reklaminių kampanijų dalimi netgi pristatant šalį. Tuo metu Lietuvoje vis dar norima atsikratyti stereotipų neatitinkančiųjų.

Nusivylimas. Prancūzijos prezidentas palaiko įtraukios kalbos draudimą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė pritariantis įstatymo projektui, kuriuo būtų uždrausta naudoti įtraukiąją kalbą, t.y. rašymo būdui prancūzų kalba, kai tam tikriems žodžiams suteikiamos tiek vyriškos, tiek moteriškos giminės formos. Jis nemato galimybių tokią kalbą naudoti švietimo įstaigose ar rengiant vyriausybės dokumentus.

Raginama boikotuoti „Costa Coffee“ dėl trans vyro piešinio

Tuo sunku patikėti, bet transfobiškiems žmonėms net transeksualaus vyro pavaizdavimas tampa pasaulinio masto problema. Jie siekia pažaboti bet kokį trans žmonių matomumą ir susidoroti su visomis įmonėmis, kurios siekia didesnės LGBTQ+ žmonių įtraukties. Taip nutiko ir su „Costa Coffee“.

Agnė Jonaitytė-Karalienė: LGBTQ+ ignoravimas turi tiesioginę ir netiesioginę kainą valstybei ir visuomenei

„Swedbank“ Personalo ir infrastruktūros tarnybos vadovė Agnė Jonaitytė-Karalienė sako, kad visuomenės lūkesčiai įmonėms didėja. Įmonės stengiasi ne tik teikti kokybiškas paslaugas ar produktus, bet ir investuoja į gerą reputaciją ir įtraukią aplinką darbuotojams.

Lietuvos oro uostai atskleidė kiek turi LGBTQ+ darbuotojų. Įmonė sveikina visus su Pasididžiavimo mėnesiu

Valstybės įmonė Lietuvos oro uostai neseniai paskelbė sveikinimą Pasididžiavimo (Pride) mėnesio proga. Pranešta, kad visuose oro uostų ekranuose bus skelbiamos LGBTQ+ bendruomenę palaikančios žinutės. Taip pat įmonė atskleidė, kad atliko darbuotojų apklausą dėl jų seksualinės orientacijos.