JAV ambasadorius Lietuvoje: „Daugelis jaunų lietuvių išvyksta iš Lietuvos, nes mato šalį kaip konservatyvią ir ribojančią“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

JAV ambasadorius Lietuvoje: „Daugelis jaunų lietuvių išvyksta iš Lietuvos, nes mato šalį kaip konservatyvią ir ribojančią“

Tre, 04/19/2023 - 17:15
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Robert S. Gilchrist teigia, kad daugelis užsienio įmonių atsisako investuoti Lietuvoje, nes čia nėra kuriama įvairiems žmonėms atvira aplinka. Puikus to įrodymas - vis dar nepriimtas partnerystės įstatymas.

„Darbuotojai, kurie žino, kad yra vertinami savo įmonės, pasieks geresnių rezultatų ir sukurs didesnę naudą. Darbdaviai privalo pasiųsti žinią, kad priekabiavimas ir diskriminacija nėra įmonės kultūra. Daugelis jaunų lietuvių išvyksta iš Lietuvos, nes mato šalį kaip labai konservatyvią ir ribojančią. Kalbu ne tik apie LGBT darbuotojus, bet apskritai apie jaunus žmones“, – konferencijos „Kryptis: Įsidarbinimas. LGBTI įtraukties darbe stiprinimas“ metu sakė Robert S. Gilchrist.

Jis pridūrė, jog vakarų šalių įmonės noriai investuoja ten, kur yra tikros, kad jų darbuotojai jausis patogiai. Jei Lietuva nori įrodyti pasirengimą priimti šias įmones - pirmiausia turi atlikti namų darbus.

„Reikėtų, kad ir vaivorykštės indekse ji pakiltų ne tik į 20 vietą, bet ir į sąrašo viršūnę. Tai padidintų novatoriškų įmonių investicijas Lietuvoje. Nemažai įmonių pasirinko neinvestuoti Lietuvoje, nes nevertina Lietuvos kaip įtraukios aplinkos. Įmonės norėtų į Lietuvą atsivežti įvairių darbuotojų ir nori, kad jie jaustųsi dirbantys įtraukioje šalyje“, teigė Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius.

Robert S. Gilchrist pažymėjo, kad puikus įrodymas, jog šalis yra pasirengusi keistis galėtų būti ilgus metus neišspręstas klausimas - partnerystės įstatymo priėmimas.

„Tai yra iššūkis Lietuvai ir labai tikiuosi, kad Lietuva pasistūmės į priekį priimdama partnerystės įstatymą. Tai padėtų ir įmonėms keičiant darbinę aplinką, kuri taptų įtraukesnė LGBT darbuotojams“ – įsitikinęs Robert S. Gilchrist.