Balandžio 25-30 d. - Vilniaus gatvėse - 9 performancai

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Balandžio 25-30 d. - Vilniaus gatvėse - 9 performancai

Pir, 04/11/2022 - 18:30
Kategorija:
0 komentarų

Nepriklausoma šiuolaikinio šokio organizacija „Be kompanijos“ balandžio 25-30 dienomis skirtingose Vilniaus erdvėse rengs performansus. Karo kontekste, yra „labai svarbu yra skatinti žmones pergalvoti, susimąstyti, kvestionuoti laisvos visuomenės idėją ir gilinti supratingumą ypatingai jautriomis sociumui temomis, tokiomis kaip žodžio laisvė ir kokią atsakomybę ši laisvė neša, savižudybė, psichologinė sveikata, lytinio švietimo svarba, LGBTQ+ lygiavertės teisės ir kt.“, - rašoma pranešime.

„Menas pasaulio neišgelbės, bet jis yra nuostabus įrankis kalbėti jautriomis temomis ir suteikti pasauliui šviesos. Nepriklausoma, jokiais finansiniais įsipareigojimais nesusaistyta, Meninių Akcijų Savaitė kviečia Vilniaus miesto gatvėmis žingsniuojančius stebėti įvairius meninius veiksmus netikėčiausiose viešose miesto erdvėse. Tai nebus savitiksliai meniniai kūriniai, tikimės, jog jie paskatins bent akimirkai sustoti ir pagalvoti, kiek kiekvienas asmeniškai esame atsakingas už saugios, atviros ir laisvos mūsų visuomenės kūrimą“, - rašoma facebook renginyje.

Pasirodymų serija startuos balandžio 25 d. pirmadienį ant žaliojo tilto Agnietės Lisičkinaitsė performansu „Hands up - It is not only numbers“. Rankos bus keliamos už Ukrainą ir kare žuvusius civilius.

Nuo pirmadienio iki balandžio 30 d. Šiuolaikinio meno centro skulptūrų parke bus galima pamatyti Deniso Kolomyckio instaliacijos „Femina“ ir „Taikinys“. Menininkas čia pristatys objektus kurie tiesiogiai kalba apie prievartos elementus. Transgresyvus objektų skaitymas atveria perspektyvas analizuoti socialinius konstruktus per meninę išraišką.

Antradienį 18 val. prie Sveikatos apsaugos ministerijos rūmų žiūrovai išvys Dominyko Vaitiekūno ir Kęstučio Vaitkevičiuaus “Arklio dainą”. Akciją siekiama atkreipti dėmesį į psichologinio perdegimo problemą visuomenėje.

Trečiadienį 18 val. ant Baltojo tilto Greta Grinevičiūtė ir Agnė Matulevičiūtė pristatys kūrinį

“Žmonės люди”. Menininkės keliaus baltuoju tiltu ir kvies praeivius susimąstyti kiek tarp mūsų yra tų, kurie neša kitiems nematomą naštą ant savo pečių.

Pasirodymų seriją ketvirtadienį tęs „Blogas Sapnas“. Ingos Galinytės kūrinį bus galima pamatyti šalia Halės turgaus centrinio įėjimo. Menininkė jau ne vienerius metus tyrinėja trauminių patirčių ir meno sąveikas, o šį kartą ji atsigręžė išskirtinai į moters padėtį trauminės patirties, karo kontekste. Trauminių įvykių akivaizdoje svarbiausiu aspektu tampa skausmingo įvykio integracija į gyvenimo tėkmę, kuri nesustoja, net jei kūnas stingsta iš baimės.

Penktadienį 18 val. pilies gatvėje, šalia Šv. Mykolo gatvės Dominyka Markevičiūtė, Emilija Karosaitė, Monika Čibiraitė, Juozas Veiverys, Povilas Jurgaitis pristato judesio vyksmą „Namai“. Atlikėjai siūlys praeiviui sustoti ir pamąstyti apie “namų” sąvoką. Kokia būtų mano dabartis, jei gyvenčiau ten, kur nebūčiau apsuptas sienų ir šilumos? Koks tokiu atveju būtų mano santykis su miestu - jo paviršiais, garsais, kvapais, vaizdiniais? Ką reiškia gyventi “laisvai”?

Po valandos Pylimo g. 56 prasidės Vilniaus miesto šokio teatro "Low Air" jaunuolių kompanija Savoj Krūvoj akcija „Temos po pamokų“. Ja bus siekiama kelti klausimus ir kalbėtis tokiomis temomis kaip: lytiškumas, patyčios ar seksualinis priekabiavimas, ieškoti savos krūvos, kuri kviestų pasisakyti ir drąsiai atsakytų aš irgi.

Šeštadienį 16 val. Gedimino prospekte nuo V. Kudirkos aikštės iki M. Mažvydo bibliotekos išvysime Pauliaus Markevičiaus  „Traukimą”. 18 val. Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė, bei organizacija “Mamos už LGBTQ+ vaikus” kviečia Martyno Mažvydo bibliotekos skvere išvysti „Bučinį“.

Pirmasis bučinys buvo atliktas 2021 Rugpjūčio 30 dieną. Šis taikus gestas, kuomet du tos pačios lyties asmenys suspaudžia savo lūpas ir sustingsta, simbolizuoja LGBTQ+ bendruomenės ne lygiateisiškumą, šios grupės narių priverstinį užtildymą mūsų visuomenėje. Bučinys truks 1 valandą.  Prie bučinio kviečiami prisijungti visi norintys.

Renginių ciklą vainikuos laisvės vakarėlis „Opera social house“. Jis vyks J. Lelevelio g. 4 nuo 20.00 val.