Vilnius

Baltic Pride ir šeimų maršas. Zuokas ir Benkunskas pasakė ar duotų leidimus

Andrius Tapinas Laisvės TV transliuotų kandidatų į Vilniaus merus debatų metu paklausė Valdo Benkunsko ir Artūro Zuoko ar jie išduotų leidimus „Baltic Pride“ ir „Šeimų maršo“ renginiams Vilniuje. Politikų atsakymai ir argumentai buvo skirtingi.

Kovo 8 d. - Vilnius - Performansas „Tarptautinės Moterų Solidarumo dienos žinia“

Kovo 8 d. 12 val. Vinco Kudirkos aikštėje, priešais Vyriausybę, vyks performansas “Tarptautinės Moterų Solidarumo dienos žinia”, kuriuo bus norima atkreipti dėmesį į gausybę su lytimi susijusių problemų, dar paūmėjusių popandeminiais ir karo metais. Dalyvės persirengs viena kitos drabužiais, kurie simbolizuoja įkūnytas moterų patirtis. Šiuo performatyviu veiksmu raginama būti dėmesingoms viena kitai, atviroms, susitapatinti bei solidarizuotis, siekiant reikalingų pokyčių.

Buvęs kariuomenės vadas: „Jei LGBT žmonės ko nors reikalautų, bet neliestų šeimų, tai galbūt nebūtų ir problemų“

Vilniaus meru siekiantis tapti buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus vėl pažėrę „išminties perliukų“. Jis pareiškė, kad jei būtų išrinktas - uždraustų vaikams pasakoti apie LGBTQ+ bendruomenę ir neleistų LGBTQ+ eitynių organizuoti Nepriklausomybės ar Katedros aikštėje.

Teisės profesorius apie idėją partnerystę įteisinti tik Vilniuje: „Tai girto drambliuko svajonės“

Pasklidus informacijai, kad Laisvės partijos atstovai gali siūlyti įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę tik Vilniuje, tokią idėją įvertino teisininkai. O jie žodžių į vatą nevyniojo. Tiesa, gali būti, kad įgyvendinus šią idėją buvo tikimasi sulaukti ieškinių. O tai leistų turėti teismų sprendimą partnerystės klausimu.

Karbauskio kritika Vilniaus eglutei - primena vaivorykštės vėliavą. Užkliuvo ir vėliavos ant ministerijos

Pastarosios savaitės Ramūnui Karbauskiui „karštos“. Jį tiesiog persekioja vaivorykštės vėliavos. Taip vadinamame Šešėlinės vyriausybės posėdyje jis rėžė kalbą apie Vilniaus kalėdinę eglę, o neseniai socialiniame tinkle Facebook pasipiktino vėliavomis iškabintomis vienos iš ministerijos languose.