LGBTQ+ vėliavos Kataro akiratyje. Nori jas konfiskuoti

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBTQ+ vėliavos Kataro akiratyje. Nori jas konfiskuoti

Ant, 04/05/2022 - 16:03
Kategorija:
0 komentarų

Pasaulio futbolo čempionate, kuris šiais metais vyks Katare, planuojama iš gerbėjų atimti vaivorykštės spalvų vėliavos, praneša Advocate. Apie tokius planus „The Associated Press“ pranešė Kataro pareigūnas. Šio žingsnio gali būti imtasi, neva, siekiant apsaugoti sirgalius nuo galimo smurto dėl LGBTQ+ teisių propagavimo.

Generolas majoras Abdulazizas Abdullah Al Ansari naujienų kanalui sakė, kad LGBTQ+ poros vis tiek bus laukiamos konservatyvioje Persijos įlankos šalyje per lapkričio 21 – gruodžio 18 d. vyksiantį pasaulio futbolo čempionatą, net jei už tos pačios lyties asmenų seksualinę veiklą šalyje yra baudžiama.

Interviu metu jis išreiškė nepritarimą LGBTQ+ teisių palaikymui FIFA rungtynėse. „Jei (gerbėjas) iškėlė vaivorykštės vėliavą, o aš ją iš jo atėmiau, tai ne todėl, kad noriu tai padaryti, ar pavyzdžiui, jį įžeisti, o todėl, kad apsaugočiau jį“, – sakė Al Ansari. - „Nes jei ne aš, kas nors kitas aplink jį gali (jį) užpulti... Negaliu garantuoti dėl visų žmonių elgesio. Ir aš jam pasakysiu: „Prašau, šiuo metu tikrai nėra reikalo kelti tos vėliavos“.

„Norite parodyti savo požiūrį į (LGBTQ) situaciją, pademonstruokite tai visuomenėje, kurioje tai bus priimtina“, – sakė jis naujienų laidai. - „Šis žmogus gavo bilietą, ateina čia žiūrėti rungtynių, o ne demonstruoti politinio (veiksmo) ar kažko, kas yra jo galvoje“.

Po šių aukštas pareigas užimančio pareigūno žodžių kilo klausimų ką iš tiesų reiškia FIFA prezidento pažadas. Ankščiau Kataro sostinėje Dohoje FIFA prezidentas Gianni Infantino sakė, kad „visi pamatys, kad čia Katare visi laukiami, net jei kalbėsime apie LGBTQ“.

Al Ansari paaiškino, kad jis nesako, kad LGBTQ+ sirgaliai neturėtų atvykti į pasaulio čempionatą. „Rezervuokite kambarį kartu, miegokite kartu – tai mums nerūpi“, – sakė Al Ansari. - „Esame čia tam, kad surengtume turnyrą. Neperženkime individualių asmeninių dalykų, kurie gali vykti tarp šių žmonių“.

Pasaulio čempionato vadovai ne kartą yra sakę, kad stadione bus leidžiama turėti vaivorykštės vėliavas ir kitus vaivorykštės elementus. Tačiau Al Ansari komentarai sukėlė tam tikrą painiavą.

„Šis nenuoseklumas ir nuolatinis informacijos trūkumas apie tai, kaip tai bus pateikta už „visi laukiami“ retorikos ribų, mažų mažiausiai kelia nerimą“, – sakė Anglijos futbolo asociacijos atstovas Chris Paouros.

„Idėja, kad vėliava, kuri dabar yra pripažintas universalus įvairovės ir lygybės simbolis, bus atimta iš žmonių siekiant juos apsaugoti, yra nepriimtina“, – sakė FARE vykdomoji direktorė Piara Powar. - „Katare buvau daug kartų ir nesitikiu, kad vietiniai Kataro gyventojai ar sirgaliai, besilankantys pasaulio čempionate, bus užpulti dėl vaivorykštės vėliavos naudojimo. Didesnis pavojus kyla dėl pačios valstybės veiksmų“.