Teismas: religiniai įsitikinimai nesuteikia teisės diskriminacijai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Teismas: religiniai įsitikinimai nesuteikia teisės diskriminacijai

Ant, 12/21/2021 - 19:50
Kategorija:
0 komentarų

Vestuvių fotografė, krikščionė pralaimėjo bylą, kurioje siekė panaikinti įstatymą draudžiantį LGBTQ+ žmonių diskriminaciją, rašo PinkNews.

Emilee Carpenter balandį pateikė federalinį ieškinį, teigdama, kad valstijos nediskriminavimo įstatymai pažeidžia jos teises, nes ji „tiki, kad Dievas sukūrė santuoką kaip džiaugsmingą, išskirtinę vieno vyro ir vienos moters sąjungą“.

Fotografė ieškinyje teigė, kad buvo priversta rinktis – prieštarauti savo religiniams įsitikinimams ir sutikti fotografuoti gėjų vestuves arba sumokėti iki 100 000 USD baudą už įstatymo pažeidimą, kuriuo draudžiama diskriminacija dėl seksualinės orientacijos.

Gruodžio 13 d. teisėjas Frank P Geraci atmetė ieškinį, sakydamas, kad „teismas nėra įtikintas“. Jo teigimu, išimties taikymas tokioms paslaugoms būtų žalingas visuomenei: „Ieškovės teiginių esmė yra ta, kad jos fotografija yra jos unikalaus meninio stiliaus ir vizijos rezultatas. Taigi išimtis šioms paslaugoms pakenktų, o ne pasitarnautų valstybės tikslui, nes „išstumtų [tos pačios lyties poras] į prastesnę rinką, nei naudojasi plačioji visuomenė“, – sakė teisėjas.

Byloje teigiama, kad fotografė per metus gavo „mažiausiai septynis prašymus“ fotografuoti tos pačios lyties asmenų vestuves, tačiau „atmetė šiuos prašymus, į juos neatsakydama“.

Daugiau PinkNews.