Jaunimas nežada taikstytis su LGBTQ+ knygų draudimu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Jaunimas nežada taikstytis su LGBTQ+ knygų draudimu

Tre, 03/09/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Respublikonų politikos inicijuotas knygų „valymas“ iš mokyklų bibliotekų įsibėgėja. Teksase, Virginijoje, Pensilvanijoje ir kitose konservatyvių pažiūrų mokyklose iš bibliotekų dingo knygos, kuriose minimi LGBTQ+ žmonės ar rašoma apie rasinę diskriminaciją. Tokiems veiksmams nepritariantis jaunimas randa būdų kaip kovoti su cenzūra.

Nuo mokslo metų pradžios eilės mokyklų vadovybių įvairiose valstijose uždraudė knygas pasakojančias apie gėjų ir tran patirtį, pašalino LGBTQ+ bendruomenę palaikančius plakatus ir vėliavas bei išformavo gėjų aljanso klubus. Valstijų įstatymų leidėjai pateikė šimtus prieš LGBTQ+ nukreiptų įstatymų projektų, kuriuose siekiama iš naujo apibrėžti lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių ir queer mokinių teises JAV mokyklose.

„Tai, ką mes čia matome, yra veiksmai nukreipti prieš LGBTQ grupes nacionaliniu lygmeniu, todėl mokyklos tampa nauju mūšio lauku. Mokyklos šiuo metu yra anti-LGBTQ judėjimo taikinys“, - sako LGBTQ+ ginančios grupės GLAAD vadovė Mary Emily O'Hara.

Nepritarimą cenzūrai reiškia tėvai, protestuojantys prie mokyklų. Nemiega ir mokiniai. Štai du Misūrio valstijos mokiniai padavė Šv. Louis mokyklą į teismą dėl kelių knygų uždraudimo.

Šios mokyklų taryba nubalsavo, kad būtina pašalinti Toni Morrison knygą „Mėlyniausia akis“ („The Bluest Eye“), nes joje aprašomas seksas, smurtas, prievartavimas ir kraujomaiša. Uždraustos ir kitos knygos, neva siekiant apsaugoti jaunimą.

Ieškinyje teigiama, kad iš tiesų knygos dingo iš mokyklų bibliotekų, nes jose kalbama apie juodaodžių, LGBTQ+ knygų autorių ar personažų patirtis.

Teksaso studentai atrado kitą būdą eiti prieš srovę. Gabrielle Izu politikų sprendimas drausti knygas yra akibrokštas jos asmenybei. 17-metė vidurinės mokyklos moksleivė turi šaknų iš Azijos, Ispanijos, ji yra juodaodė ir biseksuali.

„Iš tiesų ilgą laiką ignoravau [savo seksualumą]. Ir aš manau, kad jei būnant jauna mergina man knyga būtų parodžiusi, kad tai yra gyvenimas, kurį galima gyventi, būčiau galėjusi turėti daug daugiau ramybės ir susitaikyti su savo biseksualumu“, – sakė Gabrielle Izu.

Kiti Teksaso studentai taip pat nusprendė nelikti abejingais - jie kuria knygų klubus, kuriuose skaito tai, ką suaugusieji politikai nori uždrausti, pavyzdžiui, Margaret Atwood „Tarnaitės pasaka“, Ashley Hope Perez „Iš tamsos“ ir Carmen Maria Machado „Svajonių namuose“.

Ne išimtis ir Katy ISD mokyklų jaunimas, kuris subūrė uždraustų knygų klubą. Jame moksleiviai dalinasi uždraustomis knygomis, rengia diskusijas apie perskaitytas knygas.

Nepaisant tokios rezistencijos, mokyklose ir toliau vyksta pokyčiai, kuriuos sustabdyti gali teismai, bei pasikeitusi politinė kryptis.

 

Parengta pagal užsienio spaudą