Homofobinių neapykantos nusikaltimų skaičius per pandemiją išaugo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Homofobinių neapykantos nusikaltimų skaičius per pandemiją išaugo

Sek, 12/05/2021 - 00:03
Kategorija:
0 komentarų

Policija paragino homofobinio ir transfobinio smurto aukas pranešti apie incidentus, praneša The Guardian. Šis policijos pranešimas išplatintas po to, kai paskelbti statistiniai duomenys atskleidė rekordinius neapykantos nusikaltimų skaičius.

Policijoje užregistruotų pranešimų dėl seksualinės orientacijos įvykdytus neapykantos nusikaltimus Jungtinėje Karalystėje pagausėjo kone dvigubai - nuo vidutiniškai 1 456 per mėnesį sausio-balandžio mėnesiais iki vidutiniškai 2 211 gegužės-rugpjūčio mėn.

Nuo šių metų sausio iki rugpjūčio užregistruota mažiausiai 14 670 homofobinių neapykantos nusikaltimų. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu buvo užfiksuoti 11 841, o 2019 m. - 10 817 tokių nusikaltimų.

Teigiama, kad tikrieji neapykantos nusikaltimų skaičiai greičiausiai bus didesni, nes LGBTQ+ žmones vengia apie juos pranešti.

Policija praėjusį mėnesį jau užfiksavo 2 389 homofobinius ir 371 transfobinius nusikaltimus – tai didžiausias skaičius per pastaruosius trejus metus.

LGBT kovos su smurtu labdaros organizacijos „Galop“ vadovė Leni Morris teigia, kad „kai kurie žmonių, kurie tapo prievartos ir išpuolių aukomis, buvo kaltinami dėl pačios pandemijos (sukėlimo). Nes kaltintojai manė, kad pandemija yra Dievo pirštas – dėl LGBT+ žmonių egzistavimo – arba dėl asociacijų žmonių mintyse su prieš tai buvusia didele pandemija, tai yra ŽIV/AIDS pandemija“.

Taip pat manoma, kad neapykantos nusikaltimų gausa gali atspindėti ir geresnį visuomenės informuotumą apie tai, kaip pranešti apie tokius nusikaltimus.

Daugiau The Guardian.