Neapykantos nusikaltimams intensyvėjant, ant Ukrainos konsulato pastatų - „Pride“ vėliava

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Neapykantos nusikaltimams intensyvėjant, ant Ukrainos konsulato pastatų - „Pride“ vėliava

Tre, 12/01/2021 - 15:21
Kategorija:
0 komentarų

Siekiant atkreipti dėmesį į neapykantos nusikaltimus nukreiptus į LGBTQ+ žmones, du Ukrainos konsulato pastatai buvo apšviesti „Pride“ vėliavų projekcijomis, rašo gaytimes.co.uk. Akciją organizavo „Amnesty International UK“.

Pastaraisiais mėnesiais LGBTQ+ grupės, tokios kaip „Sphere“, patyrė daugybę diskriminacinių išpuolių Ukrainoje. „Sphere“ suteikia saugią erdvę moterims ir LGBTQ+ žmonėms Charkove. Prieš šią organizaciją nusitaikę žmonės šlapinosi ant organizacijos pastato sienų, išmatomis ištepė durų rankenas, išdaužė langus ir skandavo homofobinius šūkius.

Anna Sharyhina, viena iš „Sphere“ įkūrėjų, sakė: „Esame tikri, kad neapykantos nusikaltimai dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės nėra skirti tik Sphere – jais siekiama terorizuoti visą LGBT+ bendruomenę. Nebaudžiamumas byloja apie tai, kad vyriausybė nepaiso žmogaus teisių. Reikalaujame, kad valdžios institucijos atliktų savo darbą ir neapykantos nusikaltimų vykdytojus patrauktų atsakomybėn.“
„Amnesty International UK“ taip pat paskelbė peticiją, kuria raginama apsaugoti šias grupes, taip pat reikalauti, kad užpuolikai būtų patraukti atsakomybėn.

Lapkričio 29 d. Ukrainos vyriausybės pastatai Bankoke ir Londone buvo nušviesti vaivorykštės spalvų projekcijomis. „Praėjusią naktį vaivorykštės spalvomis apšvietėme Ukrainos vyriausybės pastatus, kad valdžios institucijoms praneštume - gana: netoleruosime neapykantos nusikaltimų prieš LGBTI žmones mūsų šalyje“, – sakė „Amnesty International“ Ukrainos direktorė Oksana Pokalčuk.

Pastaraisiais metais „Amnesty International“ užfiksavo, kad visoje Ukrainoje daugėja smurtinių grupuočių, kurstančių neapykantą ir diskriminaciją, kurios, jos teigimu, sistemingai atakuoja LGBTQ+ asmenis ir moterų teisių aktyvistes, kaltindamos jas keliant grėsmę „tradicinėms ir šeimos vertybėms“.

Organizacijos teigimu, tokio tipo bylose nuo 2017 m. kaltininkai buvo patraukti atsakomybėn tik vienoje kartą – nors ir šioje byloje teisėja neatsižvelgė diskriminacinių išpuolio motyvų. „Amnesty International“ teigia, kad teisingumo stoka skatina šias smurtines grupeles planuoti ir vykdyti naujus išpuolius, sukuriant užburtą nebaudžiamumo ratą, o moterų teisių ir LGBTQ+ aktyvistes gyvena baimėje.

Daugiau GayTimes.