Melai apie santuokų lygybę, kurie taip ir netapo realybe

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Melai apie santuokų lygybę, kurie taip ir netapo realybe

Pen, 04/05/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Prieš dešimt metų - 2014 m. kovo 29 d. - Anglijoje ir Velse įvyko pirmosios tos pačios lyties asmenų vestuvės. Prieš įteisinant santuokos lygybę visiems, tam priešinosi nemaža dalis politikų. Jie skleidė melus ir gąsdinimus apie tariamas grėsmes, kurios niekada taip ir netapo realybe.

„Tai kaip vienas iš mano kolegų pasakė: turime padaryti, kad šios tos pačios lyties asmenų santuokos būtų prieinamos visiems. Tai sumažintų mano nerimą dėl paveldėjimo mokesčio, nes galbūt man būtų leista vesti savo sūnų. Kodėl gi ne?“, - 2013 m. gegužę aptardamas santuokos lygybės teisės aktą sakė buvęs Konservatorių partijos pirmininkas lordas Normanas Tebbitas. – „Kodėl mama neturėtų vesti savo dukters? Kodėl dvi kartu gyvenančios pagyvenusios seserys neturėtų susituokti? Man labai patinka mano brolis!“.

Žinoma, kad santuokos lygybės įteisinimas Jungtinėje Karalystėje nesukėlė jokių paskatų artimais giminystės ryšiais susijusiems žmonėms sudaryti santuoką. Ir tuomet, ir dabar Jungtinės Karalystės Seksualinių nusikaltimų įstatymas draudžiama mylėtis su „tėvu, seneliu, vaiku, anūku, broliu, seserimi, pusbroliu, seserimi, dėde, teta, sūnėnu ar dukterėčia“, rašo thepinknews.com. Tiesiog tuo metu, politikas pasitelkė išgalvotą argumentą, kuris neva turėjo padaryti įspūdį visuomenei ir sukelti nepagrįstas baimes.

Maža to, N. Tebbitas bandė manipuliuoti visuomenės nuomone pateikdamas ir daugiau iš piršto laužtų argumentų. Vienas jų buvo susijęs su monarchija. „Jei mes turime karalienę, kuri yra lesbietė ir ji išteka už kitos moters, o tada nusprendžia, kad norėtų turėti vaiką, o kas nors paaukoja spermą ir ji pagimdo vaiką, ar tas vaikas yra sosto įpėdinis?“, - retoriškai klausė konservatorius.

2014 m. atvirame laiške tuometiniam ministrui pirmininkui Davidui Cameronui UKIP tarybos narys Davidas Silvesteris sakė, kad jei gėjams bus leista tuoktis, šalis susidurs su Biblijoje minimomis stichinėmis nelaimėmis.

„Raštai aiškiai parodo, kad krikščionių tauta, kuri atsisako tikėjimo ir elgiasi priešingai Evangelijai bus apimta stichinių nelaimių, tokių kaip audros, ligos, maras ir karas“, - rašė jis. Aišku, kad nieko panašaus neįvyko.

Vienas absurdiškiausių gąsdinimų buvo susijęs su neva kitu žingsniu, kurio reikalaus žmonės įtvirtinus santuokos lygybę – santuokų su gyvūnais.

„Civilinė partnerystė yra visiškai gera, tačiau gėjų santuokos yra siaubinga nesąmonė. Kitas dalykas, kurį jie pasakys, yra tai, kad turėtume tuoktis su kiaulėmis“, - „The Guardian“  sakė vienas UKIP rėmėjas. Panašūs postringavimai kartoti ir kai kurių politikų.

Žinoma, kad santuokos lygybė nepaskatino tokių procesų. Bet prieš dešimt metų tokios nesąmonės veikė keleriopai – žemino LGBTQ+ bendruomenę, kurie lyginti su gyvuliais, bei skleidė baimes, jog tai, kaip traktuojamas lygiateisiškumas, gali neturėti ribų.

2013 metais JAV gėjų pornografijos žvaigždė staiga neva atsivertė į doros kelia ir tapo „buvusiu gėjumi“. Krikščionių fundamentalistas Joseph Sciambra teigė, kad analinis seksas verčia gėjus pagimdyti velnią.

„Pakalbėsiu apie velnią ir kodėl jis mėgsta analinį seksą. Analinis seksas į pasaulį paleidžia retas demoniškas būtybes, kurios net kūne gali būti suvokiamos kaip velnias ir tai gimta per analinę angą“, – vaizdo įraše sakė jis. Įrašas plačiai pasklido anglų kalba kalbančiose šalyse.

Maža to, šis veikėjas aiškino, kad neva dėl analinio sekso jam teko operuotis - „mano sfinkteris buvo susiūtas“.  Jis taip pat kalbėjo apie „dvasinę ir psichinę žalą, kurią gali padaryti analinis seksas“, sakydamas: „Tikiu, kad tai atveria duris tiesiogine prasme į demoniškumą, antgamtiškumą“.

Šis tariamas krikščionis matyt užmiršo, kad analiniu seksu užsiima ir nemaža dalis heteroseksualių porų, kurios nepatiria jokių fizinių traumų, juo labiau negimdo demonų.

Prieš dešimtį metų santuokų lygybės priešininkai kalbėjo ir apie jos grėsmes skatinant pedofiliją. Škotijos laisvosios bažnyčios ministras Jamesas Gracie BBC radijo diskusijų laidoje sakė, kad „jei homoseksualai ir šie žmonės nori, kad su jais būtų elgiamasi vienodai, o kaip tada su pedofilais? O kaip su poligamija?“. Kaip ir kitų iš piršto laužtų gąsdinimų atveju dešimties metų patirtis rodo, kad nieko panašaus neįvyko.