Mokslininkai suteikė vilčių. Vaikai galės turėti ir dviejų vyrų genus

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Mokslininkai suteikė vilčių. Vaikai galės turėti ir dviejų vyrų genus

Pen, 03/22/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Tos pačios lyties poros, norinčios sukurti šeimą, jau dabar turi vaikų. Bet mokslas netrukus gali padėti žengti dar toliau - leisti abiem tėvams būti genetiškai susijusiems su savo atžalomis.

„Science Advances“ neseniai paskelbė Oregono sveikatos ir mokslo universiteto atliktą tyrimą. Jo metu kiaušialąstės branduolys buvo pakeistas genetiškai skirtingos odos ląstelės branduoliu. Tuomet buvo pašalinta pusė chromosomų, kad spermatozoidai galėtų jį apvaisinti.

Šiuo metu eksperimentai atliekami su pelėmis. Vis dėlto, mokslininkai siekia sujungti dviejų žmonių chromosomas – vieną naudojant odos ląsteles, o kitą – spermos ląsteles, kad būtų sukurti gyvybingi embrionai.

Dabar mokslininkai dirba, kad tinkamai nustatytų chromosomų sekas. „Kitame šio tyrimo etape spręsime kaip sustiprinsime tą poravimą, kad kiekviena chromosomų pora būtų teisingoje vietoje“, – sakė tyrimo vyresnysis autorius, mokslų daktaras Shoukhrat Mitalipov.

Tyrimo autoriai pabrėžė, kad šis metodas tikrai nėra dar tinkamas naudoti žmonėms. Tiesa, tyrimų rezultatai jau dabar teikia vilties, ypač gėjų šeimoms.