+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

3 mitai apie aktyvius pasyvus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

3 mitai apie aktyvius pasyvus

Ket, 12/28/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Homoseksualūs ir biseksualūs vyrai lytinių santykių metu paprastai skirstomi į aktyvius, pasyvius ir universalius. Tačiau net ir pasirinkę savo mėgstamą poziciją jie gali būti įvairūs. Pozicija ir elgsena nėra tapatu. Šiandien aptariame mitus susijusius su šia sritimi.

Vienas puikių pavyzdžių – pasyvią poziciją užimantys aktyvūs vyrai. Jie, nepaisant savo pozicijos, nėra tie, kurie tik guli ir mėgaujasi savo aktyvaus/ių parnerio/ių darbo rezultatais. Priešingai – šie vyrai imasi aktyviai dalyvauti ir su užsidegimu diktuoja žaidimo taisykles.

Būtent tokie vyrai valdo vyksmo eigą, tempą, įsiskverbimo gylį, siūlo pozicijas – trumpai tariant diriguoja visam šou. Šie žmonės mėgsta viską turėti savo rankose, o turima galia juos užveda.

  • Mitas – pasyvūs vyrai yra silpni

Vien pats aktyvių pasyvų apibrėžimas paneigia stereotipą, kad pasyvią poziciją sekse užimantys vyrai yra moteriški ir silpni. Pasyvumas niekaip nėra susijęs su raumenų ar jėgos kiekiu. Pasyvūs gali būti ir kultūristai, ir sportininkai, ir tokie vyrai, kurių aplinkiniai vadovaudamiesi lyčių stereotipais niekada nepriskirtų homoseksualiems. Yra, žinoma, ir kitokių vyrų. Bet faktas tas – kad vaidmuo lytinių santykių metu neapibrėžia asmens ir jo asmenybės. Taigi ir buvimas aktyviu pasyvu nėra susijęs su pačia asmenybe, jo socialiniu vaidmeniu visuomenėje.

  • Aktyvius pasyvus sugalvojo gėjai

Aktyvus pasyvas yra pakankamai senas terminas. Tiesiog šiais laikais jis daugiau naudojamas gėjų bendruomenėje. Vis dėlto, apie asmens, į kurį įsiskverbiama, aktyvų vaidmenį kalbėta gerokai ankščiau, nei apie tai pradėjo rašyti LGBTQ+ bendruomenės naujienų portalai ar blogai.

Šis terminas naudotas aprašyti žmones, kurie turi poreikį kontroliuoti intymias patirtis ir elgiasi taip, kad galėtų tai užtikrinti. Aktyvios sekse gali būti ir heteroseksualios moterys, kurios ima kontroliuoti savo partnerio veiksmus. Taigi, tai nėra kažkoks gėjų išsigalvojimas.

  • Aktyvūs pasyvai yra ištroškę sekso

Tai, kad žmogus aktyviai siekia lytinio akto ir jo metu dominuoja, nereiškia, kad jis pasirengęs mylėtis su visais ir visose vietose. Aktyvumas lytinių santykių metu yra emocijų išraiška. Būtent taip šis žmogus pasiekia maksimalų malonumą. Dažnai, vedini stereotipų, mes kuriame prielaidas – jog toks aktyvumas atsiranda dėl nepasotinamo „alkio“. Bet tai nėra tiesa.

Tokios galvosenos absurdiškumą apnuogina pasyvaus aktyvo pavyzdys. Net ir aktyvią poziciją sekse užimantis vyras gali būti pakankamai lėtas, neiniciatyvus. Tačiau tai nereiškia, kad jis mylisi tik dėl reikalo, o iš tiesų to daryti nenori. Tiesiog jo toks būdas. Ir būdo savybės nenulemia to, kaip dažnai šis vyras norės sekso. Panašiai yra ir su aktyviais pasyvais. Jų elgsena lytinio santykio metu nėra tiesigoiai susijusi su partnerių gausa ar sekso poreikiu.