+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

15 patarimų, kurie padės jūsų santykiams peržengti vienerių metų ribą

Skaitymo laikas
3 minutes
Perskaityta

15 patarimų, kurie padės jūsų santykiams peržengti vienerių metų ribą

Sek, 09/24/2023 - 17:57
Kategorija:
0 komentarų

Vienerių metų riba tampa tam tikru barjeru ir kartu išbandymu poros santykiuose. Išblėsta susižavėjimas, prasideda monotonija ir atrodo, kad vis kažko trūksta. GayLine.LT pataria ką reikėtų daryti, kad santykiai truktų gerokai ilgiau.

Vien tai, kad jūs esate kartu vienerius metus – nemažas pasiekimas. Hormonų audros paprastai nurimsta po trijų mėnesių, taigi jūs jau peržengėte vieną etapą. Bet ką reikėtų daryti toliau?

 • Neskubėkite

Norint, kad santykiai būtų ilgalaikiai – visų pirma reikia sugrįžti prie ištakų. Jei ieškote savo žmogaus – neskubėkite. Leiskite sau pajusti, kad tikrai norite su tuo žmogumi būti ir leisti savo laiką. Jei imsite kurti santykius tikėdamiesi, kad kažkaip viskas susidėlios ateityje, tereikia tik pakentėti, jei vilsitės, jog sutiktas žmogus pasikeis ateityje – jūs tiesiog galite prarasti daug laiko ir energijos kuriant tai, kas neturi ateities.

 • Tikrovė

Labai dažnai žmonės įsimyli tai, ko iš tiesų nėra. Jie pamato žmogų ir sukuria tokį jo paveikslą, kurį nori matyti. Todėl vienas labai svarbių klausimų – ar jūs tikrai mylite tą žmogų, kuris yra su jumis. O gal jūs tik mylite tai, ką susikūrėte. Norint pabusti – reikia stebėti kaip jis/ji elgiasi su jumis, ką konkrečiai daro. Tuomet tuos veiksmus analizuoti ir atsakyti sau į klausimą – ar jums tai patinka, ar sąmoningai nebandote jo/jos pateisinti.

 • Prioritetai

Gyvenimas yra intensyvus, jame daug pokyčių, darbų, problemų. Vis dėlto, svarbiausia, kad poroje svarbiausiu dalyku laikytumėte vienas kitą. Tai reiškia, kad visas pasaulis gali palaukti – nes jūs turite pamatyti savo mylimąjį/ąją ir padovanoti jam/jai bučinį ar tiesiog apkabinti. Nieko, nieko negali būti svarbesnio už jūsų žmogų.

 • Atvirumas

Nebijokite parodyti savo trapumo, nerimo, abejonių. Jei jaučiatės poroje nesaugiai – pasakykite tai savo mylimam žmogui. Išspręskite tai kartu. Tvarūs santykiai nėra tik puikai praleistas laikas kartu. Įveikdami iššūkius – jūs tapsite stipresni.

 • Poreikiai

Aiškiai sakykite ko jūs norite. Ne, jis/ji nesusipras. Jei taip galvosite, greičiausiai santykiai truks neilgai. Žmonės neskaito kitų minčių. Užmirškite pasakas apie meilę, kuri priverčia jus jausti ką išgyvena kitas. Gal ir pajausite tam tikrus dalykus – bet taisyklė yra paprasta – norint nenusivilti, reikia aiškiai sakyti ko tikitės iš savo partnerio/ės.

 • Seksas

Seksas nėra santykių pagrindas. Tačiau svarbu kalbėtis apie jį. Kas patiko, nepatiko, ko norėtumėt, nenorėtumėt, ko jums trūksta ir pan. Tai padės jums pereiti į visiškai kitą atvirumo lygį ir išspręsti nemažai problemų.

 

 • Pasimatymai

Na taip, jūs kartu jau metai. Bet kas sakė, kad nėra malonu eiti į pasimatymus? Tęskite tai. Kurkite romantines akimirkas, kurios žadintų jūsų jausmus.

 • Pomėgiai

Mėgote sportą? Tęskite tai. Gyvenimas poroje nereiškia, kad jūsų gyvenimas turi pasikeisti visiškai. Darykite tai, kad jums teikė malonumą iki tol, kol sutikote savo žmogų. Labai dažnai žmonės užmeta savo pomėgius ir iš esmės tampa pilki, neįdomūs. Jūsų partneris/ė pasirinko jus, nes jūs buvote tam tikra visuma – elgsenos, hobių, žinių ir pan. Jei viso to neliks – kodėl neturi pasikeisti ir jo/jos požiūris į jus?

 • Klaidos

Išmokite pripažinti kai klydote. Tai esminė gerų santykių taisyklė. Žinome, bus nelengva, bet būtina.

 • Tiesa

Jei esate teisus – neperspauskite tai kartodami. Na jūsų parneris/ė suklydo, buvo jūsų tiesa. Viskas konstatuota. Taškas. Judame toliau.

 • Prisipažinimas

Kasdien pasakykite, kad mylite. Atrodo mažas dalykas – bet labai svarbus. Prieš kiekvieną išsiskyrimą, po kiekvieno skambučio – tai tikrai nėra sunku.

 • Trūkumai

Kiekvienas žmogus turi trūkumų. Nebandykite savo antrosios pusės pakeisti. Pirmiausia, jums nepavyks. Antra – iššvaistysite daug energijos ir galiausiai, vis teik nusivilsite.

 • Santykių tipas

Susitarkite su savo partneriu/e ar jums priimtini atviri santykiai, ar jūs leisite vienas kitam retkarčiais užsiimti seksu su kitais, kokios bus sąlygos. Pirmiausia reikėtų atsikratyti minties, kad jis/ji priklauso tik jums. Net ir stengiantis – gali būti situacijų, kai jis/ji pasiduos aistrai. Ir kas tada? Tai naikins jūsų santykius iš vidaus. Todėl geriausia susitarti kokios bus taisyklės, jei taip nutiktų.

Net ir atvirų santykių metu, būtina aiškiai žinoti kur yra raudonosios linijos. Tokie pokalbiai ir susitarimai sustiprins jūsų santykius.

 • Laisvalaikis

Leiskite laiką kartu. Net televizoriaus žiūrėjimas sėdint šalia ant sofos kuria jaukumo ir artumo jausmą. Pasitelkite tokias akimirkas stiprinti jūsų ryšius.

 • Kompromisai

Galvokite ne kaip nugalėti, o kaip rasti vidurio kelią kai nesutariate. Kompromisai neturi paminti nei vieno iš jūsų pamatinių vertybių ir įsitikinimų. Tai labai svarbu. Nėra tokio dalyko kaip – dabar aš nusileisiu, po to jis/ji. Nusileidus lieka kartėlis. Mes atsimename tik tuos momentus kai patys nusileidome, o ne mūsų partneris/ė. Todėl ilgainiui atrodo, kad jūs padarėte daugiau nuolaidų nei kitas. Svarbu kalbėtis ir rasti vidurio kelią, net jei dėl jo jūs abu būsite šiek tiek nepatenkinti ir galvosite, jog abu padarėte nuolaidų.