• Jungtinių tautų salė // UN Photo

Turkijos prezidentui Jungtinėse Tautose pasivaideno LGBTQ+ vėliava. Išreiškė nepasitenkinimą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Turkijos prezidentui Jungtinėse Tautose pasivaideno LGBTQ+ vėliava. Išreiškė nepasitenkinimą

Pen, 09/22/2023 - 09:49
Kategorija:
0 komentarų

Į Jungtinių Tautų generalinės asamblėjos posėdį atvyko daugelio pasaulio šalių lyderiai. Pagrindinėje salėje organizatoriai pasitelkė spalvas naudojamas reprezentuoti darnaus vystymosi tikslus, bet Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas čia išvydo LGBTQ+ vėliavą.

Turkijos vadovas ne kartą gąsdino visuomenę apie neva iš LGBTQ+ bendruomenės kylančias grėsmes. Jo vadovavimo metu suvaržytos bendruomenės teisės, draudžiamos eisenos, LGBTQ+ žmonės patiria represijas, mušami policijos. Bet dabar aiškėja, kad prezidentui visur vaidenasi LGBTQ+.

Turkijos žiniasklaida pranešė, kad R. T. Erdoganas norėjo apie salėje esančias spalvas pakalbėti su Jungtinių Tautų generaliniu sekretoriumi Antonio Guterresu.

„Viena iš problemų, kuri mane labiausiai neramina... yra ta, kad įeidamas į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją matai LGBT spalvas ant laiptų ir kitose vietose“, – R. T. Erdoganą citavo transliuotojas „Haberturk“.

„Kiek šiuo metu pasaulyje yra LGBT? Kad ir kiek jie turėtų teisę žengti šiuos žingsnius, tie, kurie nusiteikę prieš LGBT, taip pat turi tiek pat teisių“, - sakė Turkijos prezidentas.

Tiesa yra paprasta. Iš tiesų Jungtinių Tautų renginio metu naudota 17 spalvų, kurios pasitelkiamos reprezentuoti darnaus vystymosi tikslus. Šis derinys nuo 2015 metų, kai šie tikslai buvo patvirtinti, naudojamas ir ženkliukuose, ir visoje tikslų vizualizacijoje.

Valstybės yra sutarusios, kad iki 2030 metų atliks nemažai darbų sumažinant skurdą, kovoje prieš klimato kaitą, apsaugant vandenynus, užtikrinant lygybę ir pan.