Nausėda vėl sužibėjo homofobija: Konstitucijos „turinys neturi būti išplaunamas per užpakalines duris“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Nausėda vėl sužibėjo homofobija: Konstitucijos „turinys neturi būti išplaunamas per užpakalines duris“

Ant, 09/05/2023 - 18:56
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien Ginatas Nausėda ir vėl pademonstravo savo neišmanymą žmogaus teisių srityje. Komentuodamas ar vetuotų Seime paskutinio balsavimo laukiantį civilinės sąjungos įstatymą, jis ir vėl užsiminė apie tariamą jo prieštaravimą Konstitucijai, prisiminė bažnyčios poziciją ir teigė, kad jam tos pačios lyties asmenų teisės yra to paties lygmens kaip noras turėti lengvesnė prieigą prie narkotinių medžiagų.

„Žmogaus teisių klausimu aš pasakiau, kad žmogaus teises suprantu plačiai. Žmogaus teisės yra ir mūsų seksualinės orientacijos mažumos, žmogaus teisės yra taip pat ir noras, galbūt, turėti lengvesnę prieigą prie narkotinių medžiagų, tačiau mano akimis lygiai tokios pačios žmogaus teisės yra ir mūsų senjorų finansinė padėtis, ir šeimų padėtis, ypač šeimų auginančių vaikus, ir žmonių su negalia padėtis, – šiandien kalbėjo G. Nausėda, praneša ELTA.

GayLine.LT redakcijos nuomone, tokiu pasisakymų iš esmės šalies vadovas sulygino nesulyginamus dalykus ir parodė, kad neturi jokios nuovokos kas iš tiesų yra žmogaus teisės. Kartu jis dar kartą pabrėžė, kad rūpinasi heteroseksualių žmonių šeimomis, o tos pačios lyties asmenų valstybės nepripažįstamų šeimų, šeimomis nelaiko.

Gitanas Nausėda dar kartą pareiškė, kad neketina rodyti lyderystės. „Jūs norite, kad aš su bizūnėliu Seimą ginčiau greičiau įstatymą priimti? Seimas yra savarankiška valdžios institucija ir ji priima įstatymus tuomet, kai jie subręsta“, - teigė prezidentas.

Jis pridūrė, kad įteisinant tos pačios lyties šeimų santykius jam priimtinesnis Artimo ryšio pasiūlymas. „Manau, kad civilizuotos valstybės požymis yra noras ir poreikis reglamentuoti žmonių, turinčių tokią seksualinę orientaciją, santykius. Beje, tai nėra vienintelė alternatyva. Aš matau poną P. Saudargą, kuris buvo pasiūlęs Seimui artimojo ryšio institutą. Atrodo, kad Seimas kaip ir atmetė, bet negalutinai, šitą alternatyvą. Manau, kad klausimą galima spręsti įvairiais būdais. Žinome, kad visuomenėje yra skirtingos nuomonės, ir bažnyčia taip pat gi nepasisako prieš santykių reglamentavimą. Tačiau dar kartą kartoju, jau ne kartą esu tai sakęs, man svarbu, kad būtų išsaugotas Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnio turinys ir dvasia“, – dėstė G. Nausėda ir pabrėžė, jog Konstitucijos „turinys neturi būti išplaunamas per užpakalines duris“.

GayLine.LT jau ne kartą rašė, kad Konstitucija gina visas Lietuvos šeimas, todėl jų apsauga yra valstybės pareiga. Tačiau Gitanas Nausėda sąmoningai pamina Konstitucinio Teismo išaiškinimus dėl šeimos sampratos ir taip pamina savo prezidento priesaiką.