Dainiaus Žalimo žinutė Nausėdai: konstitucinė šeimos samprata apima tos pačios lyties asmenų poras

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Dainiaus Žalimo žinutė Nausėdai: konstitucinė šeimos samprata apima tos pačios lyties asmenų poras

Ant, 01/24/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Vakar socialiniame tinkle Facebook komentuodamas Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas nusiuntė aiškia žinutę teisininkams ir aukštas pareigas užimantiems politikams. Jis konstatuoja, kad dalis jų sąmoningai pasirinko meluoti visuomenei neigdami, kad tos pačios lyties asmenys gali sudaryti šeimas.

„Taigi profesionaliems teisininkams (beje, ir aukščiausias pareigas einantiems politikams) mažiausiai nuo 2019 metų puikiai žinoma, jog konstitucinė šeimos samprata apima tos pačios lyties asmenų poras ir kad šeimos santykių srityje taip pat negalima diskriminacija dėl lytinės orientacijos. Tačiau dalis jų sąmoningai pasirinko meluoti visuomenei išnaudodami tam savo autoritetą. Dabar tapo dar akivaizdžiau, jog teisinių argumentų jų pozicijai nebuvo, nėra ir nebus. Turėdami tai omenyje žmonės galės atsakingai rinktis“, - teigia D. Žalimas.

Būtent šį Konstitucinio Teismo sprendimą nuolatos neigia ir ignoruoja Konstituciją gerbti prisiekęs Gitanas Nausėda.

Dainius Žalimas taip pat pabrėžė, kad jog po Europos Žmogaus teisių teismo sprendimo, kuriame konstatuota, kad Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių konvencijos 10 straipsnį, įtvirtinantį saviraiškos laisvę, mūsų šalyje nebegali būti taikoma Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostata.

Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas apgailestauja, kad teisingumui dėl valstybės veiksmų knygos „Gintarinė širdis“ ir jos autorės atžvilgiu prireikė 10 metų.

„Deja, jo nesulaukė pati knygos autorė. Ar galėjo būti kitaip? Žinoma, galėjo. Jeigu Lietuvos valstybės institucijoms būtų kilusi abejonė dėl Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo konstitucingumo. Ir jeigu bent jau po 2019 m. sausio 11 d. Lietuvos KT nutarimo Lietuvos teismai būtų ištaisę padėtį. Deja, kaip konstatavo EŽTT, jie šia galimybe nepasinaudojo“, - rašo D. Žalimas.